Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Park Żeromskiego. Wizualizacja: UM Szczecin
Park Żeromskiego. Wizualizacja: UM Szczecin
Remontują "szkielet" parku, czyli alejki, ale pytania o przyszłość i ewentualne zmiany, nowe nasadzenia w parku Żeromskiego w centrum Szczecina - zostają otwarte.
Także dlatego, że wciąż nie ma zrobionej szczegółowej inwentaryzacji rosnących tam drzew i krzewów. O Parku dyskutowali radni podczas obrad komisji komunalnej.

Wcześniej, w ramach projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, odremontowano część alejek. Teraz mowa o kolejnych, zgodnie z historycznymi wskazaniami. Radni pytali o remont fontanny, nowe toalety i inne zmiany w parku.

- Wojewódzki Konserwator Zabytków oczekuje szczegółowej analizy historycznej, inwentaryzacji zieleni oraz projektu całościowego - mówiła Monika Adamkiewicz z biura Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Miejska ogrodnik, Marta Safader-Domańska przyznała, że kompleksowa rewitalizacja Parku Żeromskiego to długi proces.

- Inwentaryzacja dendrologiczna, analizy, to w ogóle jest podstawa rozmowy o tym temacie, bo my cały czas realizujemy jakieś "akcyjne działania" w tym parku - oceniła.

Ile mogłoby kosztować całościowe odnowienie Parku Żeromskiego?! Kwota nie padła. Jeden z zastępców prezydenta Szczecina stwierdził, że prawdopodobnie mowa o milionowych wydatkach "z dwoma cyframi z przodu".

Jednocześnie Michał Przepiera zapewniał, że miasto do prac w parku podchodzi kompleksowo.
Relacja Andrzeja Kutysa (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty