Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Chce wrócić do czasów, gdy gazety regionalne były najlepszym źródłem informacji dla mieszkańców i patrzyły na ręce władzom samorządowym - mówiła, w "Rozmowach pod Krawatem", członek zarządu grupy Polska Press Dorota Kania.
Dziennikarka podkreślała, że jednym z jej głównych zadań jest wzmacnianie, często wcześniej słabo opłacanych, zespołów redakcyjnych. Dorota Kania zwracała uwagę, że wcześniej niemiecka korporacja - teraz przeszła w polskie ręce.

- Ja uważam, że polską racją stanu jest właśnie informowanie rzetelne na temat regionu, patrzenie na ręce władzy. Władzy również samorządowej, a nie tylko milczenie i atakowanie rządu. Są gazety ogólnopolskie i niech się tym zajmują, natomiast gazety w regionie powinny zajmować się regionami. Tam zmieniam redaktorów naczelnych, gdzie uważam, ze trzeba szarpnąć cuglami i postawić te gazety na poziom, który można osiągnąć w danym regionie - tłumaczyła Kania.

Dotychczas rozwiązano umowy z pięcioma redaktorami naczelnymi - na 17 gazet w sumie. Redaktor naczelna grupy Polska Press podkreślała, że o ile przed jej przyjściem kilka osób zwolniło się samych - to teraz nie ma żadnych masowych odejść.
- Tam zmieniam redaktorów naczelnych, gdzie uważam, ze trzeba szarpnąć cuglami i postawić te gazety na poziom, który można osiągnąć w danym regionie - tłumaczyła Kania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty