Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com/photo-444447 (domena publiczna)
Fot. pixabay.com/photo-444447 (domena publiczna)
Chcemy być najbardziej opiniotwórczym medium lokalnym - mówiła, w "Rozmowie pod Krawatem", Dorota Kania, członek zarządu spółki Polska Press.
Orlen kupił niemiecką spółkę, która odpowiada za wydawanie lokalnych dzienników, między innymi "Głosu Szczecińskiego".

Krytykują to między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich i politycy opozycji.

Jak mówiła Dorota Kania, bardzo zmienia się narracja dotycząca wartości samej spółki: - W momencie, kiedy miała być realizowana transakcja, kiedy pokazały się pierwsze informacje, że Orlen będzie kupował Polska Press, wówczas koncern był przedstawiany jako wydmuszka, jako firma na skraju upadku i że nie warto jej kupować. Teraz, kiedy została kupiona, nagle są rozdzielane szaty o to, że spółka, która była w rękach niemieckich trafiła do polskiego kapitału.

Orlen kupił Polska Press za 210 mln złotych. Zgodę - na kupno Polska Press przez Orlen od niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau - wydał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Jak mówiła Dorota Kania, bardzo zmienia się narracja dotycząca wartości samej spółki: - W momencie, kiedy miała być realizowana transakcja, kiedy pokazały się pierwsze informacje, że Orlen będzie kupował Polska Press, wówczas koncern był przedstawiany jako wydmuszka, jako firma na skraju upadku i że nie warto jej kupować.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty