Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
Nakaz zamknięcia kopalni w Turowie przez unijny Trybunał Sprawiedliwości podzielił gości "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin. Urzędnicy z Brukseli zobowiązali Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia.
Poseł PiS Michał Jach mówi, że to wyrok polityczny. - Kolejna decyzja czy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czysto polityczny, antypolski - uważa Jach.

Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka twierdzi, że to wina nieudolności polskich władz. - Polska dyplomacja pod rządami tej władzy po prostu poniosła klęskę i okazuje się, że nawet takiej sprawy na obszarze dyplomatycznym nie są w stanie zrealizować - ocenia Marchewka.

Marchewce wtórował poseł Dariusz Wieczorek z Lewicy. - Wina leży absolutnie po naszej stronie. Ta buta i arogancja, brak kompetencji. To wszystko niestety wychodzi w takich sytuacjach - stwierdził Wieczorek.

Zdaniem Dariusza Mateckiego z Solidarnej Polski, ta decyzja to atak na polską suwerenność. - Jest to rażące wkraczanie organów Unii Europejskiej coraz głębiej w obszar kompetencji polskich władz i trąci to duchem kolonialnym - dodaje Matecki.

W lutym Czechy wniosły do TSUE skargę przeciwko Polsce w sprawie rozbudowy kopalni Turów oraz wniosek o zastosowanie tak zwanych środków tymczasowych, czyli nakazu wstrzymania wydobycia. Decyzja zapadła w piątek.
Urzędnicy z Brukseli, zobowiązali Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia. Poseł PiS Michał Jach mówi, że to wyrok polityczny.
Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka twierdzi, że to wina nieudolności polskich władz.
Marchewce wtórował poseł Dariusz Wieczorek z Lewicy.
Zdaniem Dariusza Mateckiego z Solidarnej Polski, ta decyzja to atak na polską suwerenność.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty