Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W ten sposób - dr hab. Waldemar Urbanik skomentował w "Rozmowach pod Krawatem" pomysł poszerzenia strefy na szczecińskich bulwarach, na której wolno spożywać niskoprocentowy alkohol.
Obywatelską uchwałę w tej sprawie do szczecińskiej rady miasta zapowiada Konfederacja. Według socjologa zakaz nie rozwiąże sprawy, ale samo zezwolenie, także nacisk jeszcze trzeba położyć na edukacje w sprawie kultury picia alkoholu.

- Zakazy niczego tutaj nie spowodują, a wręcz przeciwnie, doprowadzą do jeszcze większego braku poszanowania prawa. Ten alkohol i tak będzie tam spożywany. To będzie zabawa w kotka i myszkę. Padają różnego rodzaju argumenty, że bałagan, że awantury itd. To jest wpisane w tego typu miejsca i zachowania, po prostu trzeba wzmóc kontrole i egzekwować pożądane zachowania - mówi Urbanik.

Uchwała o poszerzenia strefy na szczecińskich bulwarach, na której wolno spożywać niskoprocentowy ma trafić na najbliższą sesje Rady Miasta.
Padają różnego rodzaju argumenty, że bałagan, że awantury itd. To jest wpisane w tego typu miejsca i zachowania, po prostu trzeba wzmóc kontrole i egzekwować pożądane zachowania - mówi Urbanik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty