Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina przyznane.
Lista laureatów:

NAGRODA IM. LUDOMIRA MĄCZKI
Jerzy Radomski - za 32-letnią włóczęgę po morzach i oceanach, dwukrotne opłynięcie świata, pokonanie 297 400 mil morskich z zawinięciem do 533 portów w 86 państwach.

REJS ROKU
Andrzej Górajek - za poprowadzenie wyprawy jachtu „Ocean B” na Ocean Arktyczny, w stronę bieguna północnego, do szerokości geograficznej 84°17'31”N i ustanowienie nowego rekordu w dziedzinie żeglarstwa polarnego.

ŻEGLARZ ROKU
Halina Górajek - za przygotowania logistyczne i udział w wyprawie jachtu „Ocean B” na Ocean Arktyczny, podczas której ustanowiono nowy rekord w dziedzinie żeglarstwa polarnego osiągając szerokość geograficzną 84°17'31”N.

REGATOWIEC ROKU
Tadeusz Kubiak - za najlepsze sportowe wyniki w kraju i reprezentowanie żeglarstwa regatowego na najwyższym poziomie podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Standard w Melbourne w Australii w 2020 roku.

POPULARYZATOR ŻEGLARSTWA
Maciej Krzeptowski - za wieloletnią popularyzację żeglarstwa poprzez m.in. organizację wielu wypraw, prezentacje wystaw i liczne publikacje, szczególnie za książkę „Trzymam się morza” wydaną w 2020 roku.

TRENER ROKU
Jerzy Kaczor - za wieloletnią, profesjonalną opiekę nad pokoleniami żeglarzy, za rozwijanie w nich pasji i miłości do wiatru i wody oraz pielęgnowanie żeglarskich tradycji.

WYDARZENIE ROKU
Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optymist w Dziwnowie 2020 - za przygotowanie i przeprowadzenie jednych z najważniejszych regat dla młodych zawodników klasy Optymist, w których wzięło udział 284 zawodników z Czech, Niemiec, Polski, Szwecji i Włoch.

NAGRODA IM. KOTA UMBRIAGI
Przedszkole nr 27 „Żagielek” - za krzewienie poczucia przynależności do morskiego miasta i regionu oraz rozbudzanie w najmłodszych szacunku dla morza.

NAGRODA SPECJALNA
Hanna i Tomasz Piórscy - za organizację pierwszych polsko-duńskich regat bałtyckich Sputnik, regat Offshore Race Week Bornholm oraz Baltic Jazz Regatta, które integrują żeglarskie środowiska Polaków i Duńczyków oraz żeglarzy z innych krajów nadbałtyckich.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina są przyznawane od 2017 roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty