Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Miasto nie wprowadzi komunikacji miejskiej na Łasztownię. To odpowiedź zastępcy prezydenta Szczecina Krzysztofa Soski na interpelację radnego Przemysława Słowika.
Jak wyjaśnia, nie jest to możliwe przy obecnym układzie drogowym. Tramwaje pojawią się tam dopiero po tym, jak powstanie Most Kłodny.

Radny proponował między innymi, by na Łasztowni ograniczyć ruch samochodów, a były kierowane tam autobusy linii 75. - Patrząc na to, jak duże jest zainteresowanie mieszkańców tą częścią miasta, nie ma możliwości, żeby wszyscy przyjechali tam samochodami. Powinniśmy ograniczyć ten ruch do Trasy Zamkowej, resztę wprowadzić dla pieszych i ruchu rowerzystów i wprowadzić tam komunikacją miejską - powiedział Słowik.

Na to też nie zgadza się miasto, ponieważ kursowanie pojazdów przez Energetyków i Most Długi mogłoby spowodować, że kursy nie odbywałyby się regularnie.

Dodatkowo skierowanie dodatkowych autobusów na trasę to dodatkowe koszty.
Radny Przemysław Słowik proponował między innymi, by na Łasztowni ograniczyć ruch samochodów, a były kierowane tam autobusy linii 75.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Najlepiej, aby na dane tematy wypowiadały się wyłącznie osoby, które mają odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie.
Jest jeszcze opcja tramwaju wodnego. Parking przy Jana z Kolna i tramwajem wodnym na Łasztownię. Bez korków, bez ruchu samochodów, na czas....
trawaj wodny super rozwiązanie przecież jest polski ład to pieniądze powinny być na nowe rozwiązania dla Mieszkańców Szczecina i nową linię autobusową też można stworzyć przecież nowe powstały 98i99
Szczecin zostanie zapisany w Księgach Guinnessa w dziale "Absurdy", jeżeli zbuduje Most Kłodny. Gdzieś zbudowano most wzdłuż rzeki, w Szczecinie będzie most pod mostem. Budowa tego Kłodnego zlikwiduje dogodne wjazdy i zjazdy z Trasy Zamkowej. A wystarczy poszerzyć Most Długi i wykorzystać budowane rondo na skrzyżowaniu Energetyków i Floriana. Dla wygody kilku tysięcy Szczecinian od czasu do czasu chcących się dostać na Łasztownię budować bezsensowny most, gdy tymczasem Krygiera od Podjuch się korkuje. A gdzie zapowiadana trasa od Basenu Górniczego do mostu przy ul. Zapadłej?
Wiceprezydent Soska zapomina ,że jest urzędnikiem samorządu mieszkańców Szczecina.
Niestety absolutna władza degeneruje do tego stopnia , że wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej , pomylił pomniki i czcił rocznicę Bitwy Warszawskiej - składając kwiaty przed pomnikiem Braterstwa Broni na Cmentarzu Centralnym.
Może radny Słowik złoży propozycję budowy w Szczecinie Pomnika Wiktorii Warszawskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty