Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Niezrozumiała wypowiedź, szczególnie w kontekście walki z pandemią - tak o słowach Tomasza Grodzkiego mówił w "Rozmowach pod krawatem" zachodniopomorski wojewoda.
Chodziło o propozycję marszałka Senatu, który stwierdził, że w Polsce powinno zostać około 100 szpitali, podobnie jak w Danii.

- To by oznaczało likwidację ponad 800 placówek, co w Polskich realiach jest nierealne - mówił wojewoda Zbigniew Bogucki. - Co z tymi ludźmi, którzy nie mają dostępu do wielkich ośrodków miejskich? Oni mają nie mieć tej opieki medycznej? Przecież to jest absolutnie nierealne, niedopuszczalne, zupełnie niezrozumiała wypowiedź. Spójrzmy, jak wygląda struktura duńskiego społeczeństwa, kwestie zasobności tego społeczeństwa. Jak wygląda terytorium duńskie? To nie jest duży kraj. My mówimy o Polsce, która jednak jest jednym z większych terytorialnie krajów UE. Jak pan Grodzki, czy ci, którzy popierają taki pomysł, wyobrażają sobie dowożenie chorych po kilkadziesiąt czy ponad 100 km do szpitala?

Jak podkreślał Zbigniew Bogucki, "jeszcze nie wygraliśmy wojny z koronawirusem". Wojewoda zachęcał do szczepień.
- To by oznaczało likwidację ponad 800 placówek, co w Polskich realiach jest nierealne - mówił wojewoda Bogucki.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Temat zastępczy żeby nie wspominać o trwającym proteście w służbie zdrowia?
Marszałek podobno jest człowiekiem nauki, jednak porównywanie Danii z 5,8 mln mieszkańców oraz Polski, która ma 38,2 mln mieszkańców, a więc 6,5 razy więcej, jest podejściem skrajnie niemerytorycznym. Nie wspominając już o powierzchni obu państw, gdzie Polska posiada 7 razy większą powierzchnię...
i weź takich dopuść do władzy to sprywatyzują wszystko, kolesie będą robić kasę, a zwykły polak będzie klepał biedę!!! Pozdrowienia dla godzkiego!
Władza PiS w ogóle niewiele rozumie... Ale podziękować trzeba Boguckiemu, za możliwość przypomnienia, że:
11 września 2021 r. na ulicach Warszawy, po raz pierwszy w historii we wspólnym proteście połączą siły wszystkie zawody medyczne i różne ich reprezentacje. Wśród nich nie może zabraknąć pielęgniarek, rehabilitantów, laborantów, ratowników medycznych, lekarzy i lekarzy dentystów, by zademonstrować niezgodę na lekceważenie medyków i pacjentów, na chroniczne niedofinansowanie opieki zdrowotnej, złą organizację systemu, wymuszanie pracy ponad siły.
KAŻDY Z NAS JEST PACJENTEM, więc i my, pacjenci przyłączymy się do tego protestu. ONI WALCZĄ O WARUNKI, W JAKICH JESTEŚMY LECZENI.
Przedstawicieli PiS tez zapraszamy, choć oni się leczą w lecznicy rządowej. Tak, jak to było za poprzedniej PZPR
Marszałek nie jest ministrem. Nie jest osobą decyzyjną w sprawie służby zdrowia, ale i tak wie więcej w tym temacie niż pan Bogucki. Panie wojewodo służba zdrowia strajkuje, a Gryfia ma największe straty od wielu lat. Dlaczego jest tak źle ? Dlaczego możemy utracić dofinansowanie na SKM? Apeluję by pilnować spraw regionu.
bratni GS24 poinformował, że po pierwszym opóźnieniu o 3 m-ce i dodatkowym wynagrodzeniu ponad 33 mln EUR wykonawca Polimerów chce jeszcze pół roku i ponad PÓŁ MILIARDA PLN więcej. Chyba w interesie publicznej kasy warto się nad tym krytycznie pochylić. A tu w RS cisza..... A redakcja przecież chętnie wypomina poślizgi w terminach....

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty