Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie wydłuża od poniedziałku trasę autobusu linii nr 85.
To skutek protestu mieszkańców osiedla Żydowce-Klucz, którzy nie zgadzali się z drastycznym ograniczeniem ilości kursów linii nr 66.

Z dotychczasowych 28 przejazdów zlikwidowano od 1 września aż 16 - mówi radny Rady Miasta Szczecin Krzysztof Romianowski. Dodaje, że pod protestem w tej sprawie podpisało się prawie pół tysiąca mieszkańców tej części miasta.

- Miasto generalnie nie przywraca 66, 66 zostaje w takim stanie w jakim było, natomiast dodaje autobus 85, który będzie jeździł bezpośrednio z przystanku Podjuchy-Smocza do Klucza-Żydowiec od 7:00 do 17:00, co w jakimś stopniu na pewno zrekompensuje utratę linii 66 - informuje Romianowski.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przypomina jednocześnie, że wprowadzane od poniedziałku rozwiązanie jest tymczasowe, do momentu zakończenia się utrudnień w rejonie przebudowywanego węzła przy ulicy Granitowej w Podjuchach.
- Z dotychczasowych 28 przejazdów zlikwidowano od 1 września aż 16 - mówi radny Rady Miasta Szczecin Krzysztof Romianowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty