Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

"Kawiarenka polityczna" Radia Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Kawiarenka polityczna" Radia Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Spadek notowań w rankingu zaufania Donalda Tuska tematem "Kawiarenki politycznej" Radia Szczecin. Wystarczyło przypomnieć rządy byłego premiera - tak badanie IBRIS dla Onetu komentowała redaktor naczelna grupy Polska Press, Dorota Kania.
Donald Tusk uzyskał 30 procent wskazań pozytywnych i 55 procent negatywnych. Niezależnie od bagażu przeszłości Donald Tusk musi zmierzyć się z inną rzeczywistością medialną niż w trakcie swoich rządów - zaznaczyła redaktor Kania.

- Donald Tusk w pewnym momencie się zatrzymał. Nie zauważył, że są media, które będą mu patrzyły na ręce. Gdyby znalazł się w czasie lat 2011-13 to media nigdy by nie pokazały sytuacji, do której doszło właśnie w Zachodniopomorskiem, kiedy została zaatakowana kobieta, uderzona przez zwolennika Donalda Tuska - argumentowała.

Kilka dni temu po rozmowie z Donaldem Tuskiem ze swoich stanowisk w Platformie Obywatelskiej zrezygnowali Borys Budka i Tomasz Siemoniak. To pokłosie ich obecności na imprezie urodzinowej redaktora Roberta Mazurka, gdzie bawili się m.in. z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Według Łukasza Jankowskiego z Radia Wnet, Donald Tusk w ten sposób walczy o twardy elektorat.

- Istotnym elementem działania Donalda Tuska było przypodobanie się temu najbardziej radykalnemu elektoratowi; całe to "czołganie", upokarzanie dwójki wiceprzewodniczących miało tylko to na celu, że Platforma nie opuszcza wyborców skupionych przy takich organizacjach jak Obywatele RP czy dookoła pani Lempart - dodał red. Jankowski.

Stałe odwoływanie do radykalnego elektoratu jest zgubne - uważa Przemysław Plecan z TVP3 Szczecin.

- Bardzo wyraźnie widać kanibalizm wyborczy Hołowni i Koalicji Obywatelskiej, które nawzajem wyrywają sobie wyborców - zaznaczył red. Plecan.

Z kolei jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce wrócić do sondaży na poziomie 40 proc., musi lepiej komunikować wyborcom czym jest Polski Ład - podkreślił Marek Rudnicki ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Szczecinie.

- Ludzie lubią słuchać haseł, dobitnych haseł, które trafiają do ich wyobraźni. W związku z tym jak nie było hasłowego tłumaczenia, to "Polski Ład" będzie jeszcze w świadomości przeciętnego Polaka jeszcze długo, długo się przewijał - ocenił red. Rudnicki.

Według średniej sondażowej we wrześniu Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 35 proc. poparcia. Platforma Obywatelska ma nieco ponad 23. Szymona Hołownię popiera z kolei 13 proc. badanych. A na poziomie 7 proc. utrzymuje się poparcie dla Konfederacji i Lewicy.
- Donald Tusk w pewnym momencie się zatrzymał. Nie zauważył, że są media, które będą mu patrzyły na ręce. Gdyby znalazł się w czasie lat 2011-13 to media nigdy by nie pokazały sytuacji, do której doszło właśnie w Zachodniopomorskiem, kiedy została zaatakowana kobieta, uderzona przez zwolennika Donalda Tuska - argumentowała red. Kania.
- Istotnym elementem działania Donalda Tuska było przypodobanie się temu najbardziej radykalnemu elektoratowi; całe to "czołganie", upokarzanie dwójki wiceprzewodniczących miało tylko to na celu, że Platforma nie opuszcza wyborców skupionych przy takich organizacjach jak Obywatele RP czy dookoła pani Lempart - dodał red. Jankowski.
- Bardzo wyraźnie widać kanibalizm wyborczy Hołowni i Koalicji Obywatelskiej, które nawzajem wyrywają sobie wyborców - zaznaczył red. Plecan.
- Ludzie lubią słuchać haseł, dobitnych haseł, które trafiają do ich wyobraźni. W związku z tym jak nie było hasłowego tłumaczenia, to "Polski Ład" będzie jeszcze w świadomości przeciętnego Polaka jeszcze długo, długo się przewijał - ocenił red. Rudnicki.

20 komentarzy

kobieta, ponoć uderzona przez zwolennika Donalda Tuska... CO W TEJ SPRAWIE???
Jakieś śledztwo? Postępowanie? Zarzuty? Może chociaż mandat...???
Przy okazji można by Kanię zapytać dlaczego nie wykonują wyroku sądu administracyjnego? No i czy kiedykolwiek będzie ona wpisana do KRS? Bo na razie działają prawem kaduka.
I z ciekawostek, na koniec, można by zapytać, czy w związku z nominacją Szymańczyka na rednacza Głosu w Słupsku, to czy teraz faktycznie KAŻDY bez wykształcenia może kierować PiSowskimi PiSemkami?
Tyle ciekawych tematów, a wy pytacie o Tuska! Tusk, jaki jest, każdy widzi. I nie ma nic do ukrycia.
Jeśli za idzie o ten PiSowski "Ład", to podkreślenia wymaga - poza nowymi w nim podatkami i obciążeniami - kolejna racjonalizacja: LIKWIDUJĄ ULGI DLA SAMOTNYCH RODZICÓW.
A może by zapytać o Kaczyńskiego comiesięczne spędy w Warszawie i snajperów na dachach Hoteli też ciekawy temat ?
Wg. przeprowadzonych sądaży (wcale nie PiS-owskich) 4,3 % Polaków uważa Tuska za uczciwego człowieka. Nie ma nic do ukrycia? Powiedz to tym tysiącom emerytów,którzy w aferze Amber Gold potracili oszczędności życia. Jak potem potwierdził młody Tusk; papcio wiedział,ale nie powiedział. Nawet jego posłowie mówią publicznie,że wkroczył w retorykę wojny.
No ale uczciwy chłopina jest. Zmienia zdanie przy każdej okazji,no i ma wspaniałego doradcę-teściową. Taki doradca to skarb,szczególnie dla uczciwego,empatycznego,szanującego niemieckie interesy człowieka.Brawo Donek.
I twoim, Marku, zdaniem, obecnie największym problem Polski jest teściowa Tuska?
Nie 500 tysięcy Euro kary codziennie, nie wstrzymanie kasy z UE w związku z ciągłym i ustawicznym łamaniem praworządności przez PiS, tylko właśnie TEŚCIOWA :))
Dziwaczny masz system wartości i priorytetów :))
Nowak$@ a ty znowu PIS pis pisek.... !
ale bieda!
O teściowej napisałem we wzmiance.Prawdziwą traumą dla Polski to właśnie Słońce Peru. A o Turowie napisałem w innym dziale.
marku, a jak ten sondaż zaufania wygląda w stosunku do Kaczyńskiego i Morawieckiego? Rozumiem że nowa władza wszystkich polityków umoczonych w Amber Gold skazała, tak? Poza tym, Amber Gold był piramidą finansową, jak GetBack czy SKOK, ludzie dawali tam pieniądze w nadziei na szybki zysk, gdzie tutaj wina władzy? No chyba że ta władza jest w zarządzie piramidy... Jak tam ze SKOKiem? Kto tam jest umoczony? Przypomnisz? :)

Ostatnio tyle było afer że człowiek zapomina o poprzednich;) Pamiętasz respiratory? Robienie czarnych interesów na zdrowiu obywateli jest ok?
Tuś i teściowa do paki !!!! ;)
I na jedną i na drugą partię można znalezć haki, ale wylewacie pomyje tylko na partię rządzącą,tak,jakby poprzednie rządy były idealne. Tymczasem jak oni Polskę kochali można się było przekonać w słynnych taśmach z knajpy Sowa i Przyjaciele,gdzie załatwiano swoje interesiki. Teraz oczywiście nikt o tym nie pamięta. Co do piramidy finansowej, to ,jak rozumiem prezentujesz pogląd mniej więcej taki; starzy,głupi ludzie sami sobie zasłużyli ,bo pazerni byli i chcieli szybkiego zysku. Skoro premier o tym wiedział a nie puścił pary, to jak to o nim świadczy?
Odnośnie procentów poparcie,to wszystko można wyszukać sobie w internecie. Można wyczytać jakie to zaufanie ludzie mają do pana Donalda,uczciwego,poczciwego i gadającego tu tak,tam inaczej.
Tyramy obecną władzę nie tylko dlatego, że bezczelnie kłamie, kradnie i oszukuje, ale także dlatego, że NIE ROZLICZYLI POPRZEDNICH ZŁODZIEI.
A przecież obiecali. Zapomniałeś???
PiS specjalnie nie rozlicza złodziejstw POprzedników, bo to wzmacniałoby praworządność. Czyli utrudniałoby im kraść nasz majątek narodowy.
Tak trudno ci zauważyć ten mafijny system działania?
Ile razy PEŁO obiecywała rozliczyć poprzednich złodziei i nie rozliczyła.To jest właśnie to,że co innego mówią publicznie,co innego przy kielichu, na różnego rodzaju imprezkach. A ty się tym podniecasz .
Skoro premier o tym wiedział to rozumiem że są za to wyroki? Obecna władza się z tym rozliczyła? I, tak, niestety ale jak ktoś inwestuje swoje pieniądze to jest za nie odpowiedzialny. Jedynym instrumentem który ma władza jest KNF, on sprawuje pieczę nad takimi instytucjami i ma wyłapywać te nieuczciwe. Tylko teraz nie jest lepiej, Pana Chrzanowskiego kojarzysz? Tak narzekasz na poprzednie afery, a teraz nie ma kolejnych? Sowę pamiętam, miskę ryżu również. Przepowiednia się sprawdza :)
punktuje się RZĄDZĄCYCH. Ich się nadzoruje i kontroluje, bo to oni rządzą. Realnie sprawują władzę.
Gdy zacznie rządzić PO, KO, czy inna formacja, to będę im patrzył na łapy. Tak, jak poprzednio. Tak, jak teraz PiSowi.
Może TY zawsze bronisz rządzących i wtedy będziesz bronił i tłumaczył PO.
Ja - wręcz przeciwnie
Płaczecie nad obecnymi aferami a zapominacie o tamtych,więc przypominam. Nie było rak różowo wtedy i nie ma co tęsknić za tamtymi czasami. I jak już wspomniałem; żadna władza nie rozliczy poprzedników,zarówno ta,jak i poprzednia,bo wszyscy poszliby do paki.
marku, ale naród już PO za te afery, poniekąd, rozliczył i władzę im zabrał. Teraz okazuje się że kolejni również nie są zdolni do uczciwego rządzenia.
nie zapominamy "o tamtych aferach".
Ale pamiętamy, że to PiS wskazał je jako "afery", i to PiS nam obiecywał, że te "afery" rozliczy!
MIJA SZEŚĆ LAT - ROZLICZENIA NIE MA.
a PiS od 6 lat robi własne afery i kradnie na potęgę.
Marku, kiedyś raczyłeś wspomnieć, że twoja "żona pracuje na ważnym stanowisku"... Chyba powoli zaczynam rozumieć DLACZEGO tak uparcie nie chcesz przyznać, że to, iż PiS nas okrada.
Czyżby z PiSowskiego nadania to stanowisko objęła?
Moja żona nie pracuje z nadania żadnej partii. Jest programistą komputerowym.
a co z kwestią "przez ostatnie 6 lat" PiS tylko oszukuje?
jakoś mi się nie chce wierzyć, że mąż tak inteligentnej kobiety nie widzi oczywistych oczywistości i ma jakieś klapki na oczach...
Już lepiej, gdybyś naPiSał, że żona w banku, urzędzie czy jakiejś innej instytucji, z nadania partyjnego wklepuje cyferki i literki do Excela, co czyni ją programistką (po uważaniu), a ciebie - pośrednim partyjnym beneficjentem. Wtedy bym to zrozumiał, wszak człek przedajnym bywa, aczkolwiek głupio to publicznie przyznać. Podobnie, jak przyznać, że się głupim lub naiwnym jest albo było.
No, chyba, że ty sam jesteś bezpośrednim uczestnikiem i beneficjentem tego złodziejskiego układu i sam, własnymi rączkami, frukta zagarniasz. Wtedy i głupio się żoną zasłaniać, a i głupio tez do tego przyznać. Więc lepiej jechać ideologicznie w POprzedników. Tak, jak Szydło pokazało!
Bo chyba nie zaprzeczysz, że PiS NIE ZROBIŁ NIC, ABY ROZLICZYĆ POPRZEDNIKÓW.
Do Nowaka; Koleś nie przeginaj. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. U ciebie trolu wszyscy co patrzą inaczej na świat jak ty, są idiotami i muszą mieć powiązania z ekipą rządzącą. Otóż ani ja ani moja żona nigdy nie czerpaliśmy żadnych profitów z żadnej partii politycznej, bo pracujemy w firmach z obcym kapitałem. Zarabiamy dobrze i dobrze nam się powodzi,ale jest to zasługą tylko naszą. I wara ci do tego koleś jakie mam poglądy ja i moi najbliżsi. Dla mnie ktoś kto gloryfikuje Tuska jest po prostu de....m Może ty pracujesz dla jakiś Szkopów. Nie możesz ścierpieć,ze ktoś ma inne zdanie, bo pewnie za PO miałeś dobrze a teraz kranik się przykręcił. Dyskusję z tobą uważam za zakończoną.
taaa... Obcy kapitał :)) Nie mam przesłanek, aby ci nie wierzyć, ale też nie mam powodów, aby ci uwierzyć. Wprawdzie twoja irytacja wskazuje co innego, ale... niech ci będzie!
p.s. pozdrowienia dla Andrzeja i Tomka. A raczej dla Marka i Tomka ;))

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty