Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Wdrożymy ten pomysł w życie, bo jest dobry dla Polaków - w ten sposób poseł Prawa i Sprawiedliwości komentuje odrzucenie przez Senat jednego z elementów Polskiego Ładu. Chodzi o budowę domów do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia na budowę.
Tym samym projekt ustawy, który liberalizuje przepisy dotyczące budowy, znów trafi do Sejmu, gdzie znów będzie musiał zostać przegłosowany, aby trafić do prezydenta i wejść w życie.

Poseł PiS Leszek Dobrzyński jest przekonany, że w Sejmie znów większość poprze projekt, bo pomysł ułatwia inwestycje, a Senat znów zachował się politycznie.

- Nic nowego. Dlatego, że Senat pod wodzą pana marszałka Grodzkiego specjalizuje się w takiej totalnej obstrukcji, niszczeniu i blokowaniu. Co i gdzie może tam przeszkadza i wetuje - mówi Dobrzyński.

Zgodnie z założeniem projektu, dom na zgłoszenie do 70 metrów kwadratowych na budowę będzie można budować na działce m.in. 500m2. Aby rozpocząć budowę wystarczy projekt, warunki zabudowy, akt notarialny oraz oświadczenia o budowie domu dla własnych potrzeb i przyjęcie odpowiedzialności za kierowanie budową w przypadku nieustanowienia kierownika budowy.
Poseł PiS Leszek Dobrzyński jest przekonany, że w Sejmie znów większość poprze projekt, bo pomysł ułatwia inwestycje, a Senat znów zachował się politycznie.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Taka forma budownictwa występuje na terenie ogrodów działkowych. Można tam "bez formalności" budować altany na powierzchni 25 m kwadratowych. "PIS-owski dom" to altanka
o powierzchni 70 m kwadratowych (w tym parter 25 m + piętro 25m + strych 20 m).
Skandalem ma być to, że każdy właściciel gruntu będzie mógł postawić sobie taką altanę sam na nie zurbanizowanym gruncie. Istne średniowiecze.
Tu chodzi o 70 m kwadratowych powierzchni zabudowy a nie o budynek wielkość altany. Dodając do 70 m2 powierzchnię poddasza użytkowego, już jest ok. Poza tym na poddaszu jest nierówno pod sufitem, więc dlaczego totalnym to nie pasuje? Przecież to wyjście im na przeciw. Do tego nikt nie będzie straszył kopertami (w tym przypadku przed uzyskaniem pozwolenia na budowę), więc nie będzie konieczności chowania się za immunitetem dla potencjalnych, ewentualnych, przyszłych parlamentarzystów.
W tym budynku 70m2 bez pozwolenia chyba nie może być poddasza które będzie użytkowane na cele mieszkalne.
Senat stoi po stronie urzędniczej armii która stanowi 90% jej elektoratu. Jak stracą pracę to...
O to idzie walka , nie o możliwość postawienia domu i rozwiązania w miarę potrzeb własnego M. Trzeba wynajmować i nabijać kasę kolesiom m.in. od reprywatyzacji kamienic ... ! Dziś okazuje się że dom o 70m jest niewystarczający a za PO dopłaty do czynszu były od 120 m !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty