Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miasto zamiast ułatwiać życie kierowcom - celowo je utrudnia. Chodzi o likwidację miejsc parkingowych czy opłaty za ich stawianie w Szczecinie - tak wyliczał w "Rozmowach pod Krawatem" - szef partii KORWiN w regionie.
Zdaniem Marcela Dudy, urzędnicy powinni stawiać na parkingowce czy parkingi Park & Ride.

Jego zdaniem, w niektórych miejscach, polityka parkingowa miasta przyczyniła się do upadku na przykład niektórych restauracji - jako przykład poda pl. Orła Bialego.

- Bardzo dużo kawiarni, restauracji, które tam były, po prostu splajtowały. Ludzie wybierają sobie takie miejsca, takie sklepy, restauracje i punkty obsługowe, do których po prostu jest wygodnie dojechać. Nie podam dokładnych statystyk. Jedną kwestią jest to, żeby poprawić sytuację z parkowaniem, ale drugą jest to, żeby tej sytuacji nie pogarszać. W tym momencie miasto zmierza do pogarszania tej sytuacji - tłumaczył szef partii KORWiN.

Marcel Duda dodał, że miejsce na budowę parkingowców powinny poprzedzić badania dotyczące natężenia ruchy. Jego zdaniem, powinny być to rejony w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej.
- Jedną kwestią jest to, żeby poprawić sytuację z parkowaniem, ale drugą jest to, żeby tej sytuacji nie pogarszać. W tym momencie miasto zmierza do pogarszania tej sytuacji - tłumaczył szef partii KORWiN.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Która restauracja na pl. Orła padła? Proszę wymienić panie Duda. Kolejny po MJW planista się znalazł, gdzie wszędzie autem chciałby wjechać. Polskie miasta zalewane są autami. Syf, hałas, piesi giną.
Pan sobie do Restauracji Mc Donald podjedzie.
Obiektywnie: skandalem jest, w sposób oczywisty wynikające z chciwości, wbijanie słupków uniemożliwiających parkowanie wszędzie, gdzie tylko się da, co dodatkowo ogranicza i tak niedostateczną liczbę miejsc parkingowych. I nie ma co bredzić o konieczności zwiększenia bezpieczeństwa, czy porządku na ulicach.
Podobnie idiotyczne są "nowe rozwiązania" np. w rejonie od placu Zgody przez Bogusława po Narutowicza. Wraz z mniejszymi ulicami w rodzaju Małkowskiego lub Łokietka. Tą pseudonowością jest oznakowanie wszystkich (!) skrzyżowań jako równorzędne, wbrew kilkudziesięcioletniej, sprawdzonej praktyce. W efekcie, w dobie zakorkowania centrum totalnymi remontami, przejazd np. ul. Bogusława od placu Zgody do Krzywoustego trwa blisko 15 minut. Bo nie wprowadzono zmiany w częstotliwości świateł (Bogusława/Krzywoustego). W połączeniu z dominującym pierwszeństwem pieszych przejazd tamtędy to gehenna. I to nie tylko "w szczycie", bo nawet w godzinach popołudniowych.
Sumując: szczecińskie władze miejskie zachowują się niczym właściciel terytorium, którym administrują, ze szkodą dla obywateli. Milczeć i słuchać, my wiemy lepiej! Dlatego w najbliższych wyborach pana Krzystka z ekipą zdecydowanie należy wymienić.
Do przedmówcy. Słupki i ograniczenia stawia w miejscach, które nie są miejscami postojowymi. Czego nie rozumiesz ? Że skwery, chodniki to nie są miejsca postojowe? Dlaczego pieszy ma lawirować pomiędzy autami jeśli jest na swoim czyli chodniku? Jakim egoistą i chciwusem trzeba być by nie uszanować tego?
Mieszkam w centrum a dokładnie śrudmiescie, jesteśmy po rewitalizacji ulic ( w sumie to jeszcze nie, bo ciężko jest otworzyć ulicę najlepiej palnąć tam palety żeby nikt nie wjeżdżał i od ponad miesiąca nic nie robić, a tam gdzie ulicę są otwarte to miejsca parkingowe służą jako magazyn na śmieci i beton firmy budowlanej) i wynik remontu wygląda tak : o połowę ponad miejsc parkingowych jest mniej, wjazdów na podwórka jest mniej, ceny wzrosły w górę za SPP dla mieszkańców jednocześnie zabierając im miejsce parkingowe, podwórko na którym parkowało blisko 50 samochodów zamieniło się w plac budowy pod uwaga parkingowiec STBS z cenami za postój równymi wynajęcia kawalerki w mieście, do tego żeby dojechać do domu samochodem muszę objechać całe centrum miasta bo ktoś ambitny wpadł na pomysł że akurat teraz w czasie tego burdelu ( nazywajmy rzeczy pi imieniu) zrobić remont wojska Polskiego, ale wisienka na torcie to odpowiedź Pana prezydenta na Fb gdy padło pytanie o podwyżki SPP i braku miejsca do parkowania która brzmiała że posiadanie w naszym mieście samochodu to w pewnym sensie przywilej... Ja dziękuję za uwagę ręce opadają, poczekamy aż zamkną Kolumba i powstańców, ciekaw jestem jak wtedy będziemy się poruszać jak wszystko główne arterie miasta są w remoncie, pani lub pan który na to pozwolił powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie bo miasto stoi, tu nie ma jak się poruszać nawet komunikacja miejska a zaznaczam że nie wszędzie się da nią dojechać....

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty