Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Małgorzata Jacyna-Witt mówiła w "Rozmowach pod krawatem" o chwili, kiedy wykryto u niej guza piersi. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Małgorzata Jacyna-Witt mówiła w "Rozmowach pod krawatem" o chwili, kiedy wykryto u niej guza piersi. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To moment, który pozwala uświadomić sobie, że nie ma niczego ważniejszego niż zdrowie - tak Małgorzata Jacyna-Witt mówiła w "Rozmowach pod krawatem" o chwili, kiedy wykryto u niej guza piersi.
Radna opowiedziała o nowotworze w specjalnym wydaniu programu z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi.

Lekarze wykryli u niej nowotwór kilka miesięcy temu. Udało się go usunąć bez amputacji piersi - przede wszystkim dzięki szybkiej diagnozie. Bo regularne badania pozwalają uniknąć najczarniejszego scenariusza.

- Przede wszystkim: natychmiast poddać się decyzji lekarza - to jest najważniejsze. W trakcie operacji okazuje się, czy wkoło węzły są także zaatakowane przez nowotwór, czy nie. Gdy się człowiek wybudza z takiej operacji, to myśli tylko o jednym i dotyka operowanej piersi: jest, czy jej nie ma?! Natomiast nawet, jeśli by jej nie było - najważniejsze jest życie. To, żeby się poddać leczeniu, kiedy wiemy, że ten nowotwór jest. A wiemy wtedy, kiedy się badamy - mówiła Małgorzata Jacyna-Witt.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem.
Gdy się człowiek wybudza z takiej operacji, to myśli tylko o jednym i dotyka operowanej piersi: jest, czy jej nie ma?! Natomiast nawet, jeśli by jej nie było - najważniejsze jest życie. To, żeby się poddać leczeniu, kiedy wiemy, że ten nowotwór jest. A wiemy wtedy, kiedy się badamy - mówiła Małgorzata Jacyna-Witt.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty