Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Członkowie szczecińskiej Nowej Lewicy są przeciwni zmianom podatkowym proponowanym przez rząd. Twierdzą, że najbardziej uderzą one w samorządy.
Chodzi m.in. o propozycję kwoty do 30 tysięcy złotych, która miała by być wolna od podatku. Według Nowej Lewicy, samorządy w całej w Polsce mogą stracić od 12-14 miliardów złotych, a pieniądze które przeznaczy rząd w ramach rekompensaty, nie załatają dziur budżetowych takich gmin jak Szczecin - tłumaczy Dawid Krystek z Nowej Lewicy.

- Wpływy z tytułu podatku PIT mogą spaść o około 130 milionów złotych. Dzisiaj przed skarbnikiem miasta i przez prezydentem ciężkie zadanie, jak ten budżet Szczecina na przyszły rok poskładać. Ma on być uchwalony już 6 grudnia - mówi Krystek

Nowa Lewica proponuje zwiększenie podatku z PIT dla gmin, z obowiązujących 39 na 52 procent, a dla powiatów z 10 na 14 proc.
Według Nowej Lewicy, samorządy w całej w Polsce mogą stracić od 12-14 miliardów złotych, a pieniądze które przeznaczy rząd w ramach rekompensaty, nie załatają dziur budżetowych takich gmin jak Szczecin - tłumaczy Dawid Krystek z Nowej Lewicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty