Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Podwyżka opłat za wywóz śmieci przegłosowana przez większość rządzącą Szczecinem. Oznacza to, że przy rozliczaniu się na podstawie zużytej wody, zamiast 8,80 zł zapłacimy o 50 groszy więcej, czyli 9,3 zł. Z kolei właściciele domów jednorodzinnych zamiast 99,90 zł zapłacą 105 złotych.
Gorąca dyskusja na sesji szczecińskiej Rady Miasta trwała ponad godzinę. Prezydent Piotr Krzystek i jego urzędnicy tłumaczyli, że wzrosły ceny paliw i usług. Do tego szczecinianie wytwarzają coraz więcej śmieci.

"Za" głosowała KO oraz Koalicja Samorządowa Szczecin (niegdyś Bezpartyjni). "Przeciw" był opozycyjny PiS oraz Edyta Łongiewska-Wijas. PiS zwracał uwagę, że to już czwarta podwyżka opłat od 2018 roku. Łongiewska-Wijas oceniała, że prezydent i jego ludzie "poszli na łatwiznę", gdyż nie próbowali szukać oszczędności w urzędzie tylko przerzucili rosnące koszty wywozu śmieci na mieszkańców Szczecina.
Relacja Andrzeja Kutysa.

9 komentarzy

nie żebym się cieszył... ale podwyżka TYLKO o ok. 6%, to nie to samo, co zafundował nam PiS na paliwach: 50% w stosunku do ubiegłego roku.
PIĘĆDZIESIĄT PROCENT podwyżki cen paliw!
A to jeszcze nie koniec....
Słyszałem, że jednak PiS reaguje i zamierza wyznaczyć nową cenę: 3,50 zł!
(za pół litra...)
Benzyna, prąd i gaz według Radia Szczecin nie drożeją. Rząd żadnych nowych opłat i danin (bo podatki są passe) nie wprowadza.
szczerze PO =KS
Szczecin nie zgadza się
na takie rubanie łba ludzią!
Ale ten PIS to ma władzę w Europie ! Wszystkim dowalił ...
Uważam że podwyżka jest za mała, powinna być3 albo 4 razy większa ! Syndrom Sztokcholmski ? Czy tumiwisizm wyborczy, uwarzam że Sztkocholmski, następne wybory jako prorok wygra Pan ten profesor prawa a Wacinkiewicz, bo jest szykowany przez lewactwo
Podwyżka opłat za śmieci,podwyżka podatku od nieruchomości,likwidacja kolejnych miejsc parkingowych, katastrofa komunikacyjna na ulicach Szczecina to oferta obecnych władz miasta.
Do byłych członków PZPR: ceny paliwa właśnie powróciły do poziomu z końca kadencji waszego guru. Zostały obniżone przez rząd PiS po wybuchu pandemii.
Natomiast reklamacje w sprawie cen gazu proszę kierować do waszego towarzysza Putina.Tak właśnie wygląda ekologia po rosyjsku. Jedna rura. Jeden zawór. Płakać i płacić.
Ale agresja bije z tego posta powyżej. Niesamowite jak politycy podzielili naród. I to wszystko dla własnych korzyści.
Sytuacja jest trudna, bo nieprzygotowani i nie posiadający odpowiedniej wiedzy praktycznej urzędnicy w ministerstwie, bez konsultacji z pigo i kigo wciąż tworzą buble legislacyjne. Należy maksymalnie ograniczyć selektywną zbiórkę odpadów (chociaż ustawa o ucipg to nakazuje, to jednak trzeba szukać "kruczków prawnych"). Do żółtych worków tylko czyste i zgniecione butelki PET - absolutnie nic więcej ! Do niebieskich tylko czysta tektura. Jak najwięcej odpadów z odpowiednim wkładem energetycznym powinna trafić do spalarni, trzeba zachęcać mieszkańców aby do pojemników na odpady zmieszane wrzucali prawie wszystko ... Odpady zielone powinny być podsuszane na spalarni i spalane (doskonały wkład energetyczny). Magnesy na spalarni wyciągną metale, instalacja odseparuje szkło. Będzie wtedy więcej energii wyprodukowanej przez spalarnię i sprzedanej na rynku, a ludzie będą płacili mniej za śmieci. Potrzebna jest naprawdę odważna reforma, z odwagą w tle, ponieważ trzeba się będzie przeciwstawić ustawowemu bełkotowi.
MY Z NIEBUSZEWA I ŻELECHOWA
NIE ZGASZAMY SIĘ
NA podwyższki !!!!!!!!!!!!!!
A WY ?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty