Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Woda i ścieki w Szczecinie miały podrożeć o 7 procent. Taki wniosek taryfowy złożył szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Wody Polskie, które zatwierdzają nowe ceny, zgodziły się na 5 procentową podwyżkę.
Mieszkańcy Szczecina zaoszczędzą 5,5 miliona złotych. W ciągu trzech lat czteroosobowa rodzina zapłaci więcej o 94 zł - mówi Tomasz Makowski z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

- Wody Polskie zakwestionowały w naszych prognozach ceny energii i wywozu odpadów na najbliższe trzy lata. W związku z tym wniosek został zweryfikowany i minimalnie obniżony z około 7 do 5 procent - mówi Makowski.

Były gminy, których wodociągi chciały podwyżek opłat za wodę i ścieki nawet o kilkadziesiąt procent - mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

- Mieliśmy takie sytuacje, że podwyżki wskazywane były na 40-60 procent. To udało się nam bardzo mocno zbijać. I to w tym roku. Nie chcę tutaj wymieniać konkretnych gmin, tym bardziej, że cena w dalszym ciągu nie została tam ustalona. To z tego względu, że wznosząc sprzeciwy później otrzymywaliśmy często ze strony tych gmin skarżenie naszej decyzji. Dzisiaj Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej rozstrzyga ostatecznie - mówi Duklanowski.

Taryfa oprócz Szczecina będzie obowiązywać także mieszkańców Kołbaskowa, Dobrej i Polic.
W ciągu trzech lat czteroosobowa rodzina zapłaci więcej o 94 zł - mówi Tomasz Makowski z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.
Były gminy, których wodociągi chciały podwyżek opłat za wodę i ścieki nawet o kilkadziesiąt procent - mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

4 komentarze

Fajnie blokować nie własne podwyżki. A podwyżki prądu, gazu, paliwa PiS zablokuje? Czy to nie Kaczyński mówił kiedyś do PO, że rząd ma wpływ na cenę paliw? Że może się postarać, aby zwykły obywatel kraju odczuł to najmniej ? Czy teraz zrobi tak Morawiecki? Halo? Proszę działać i przeciwdziałać drożyźnie.
Prawda jest taka ze podwyżka wynika z kosztów. Gdyby nie było podwyżki to trzeba by pokryć te koszta z podatków czyli de facto z naszej kieszeni. Wody Polskie są zarządzane skandalicznie. Stworzono twór żeby żeby były stanowiska.
PiS już chyba nie używa haseł dobra zmiana i tanie państwo. PO i PiS, a wcześniej AWS, SLD traktowały i traktują spółki skarbu państwa jako dojne. Są też tacy ludzie jak pan Marek Duklanowski, który nie kojarzę aby wdawał w pyskówki, posługiwał mową nienawiści i miał procesy, jak partyjna koleżanka szanowna pani MJW "przykładna katoliczka" pamiętam też pana Marka z czasów rady miasta i uważam, że wyróżniał się na plus. Zmierzam do tego, że czy to w pisie, czy po znajdą się porządni, pracowici. Czy pan Marek dobrze wykonuje obecną pracę ? Nie wiem. Ale myślę, że jest jednym z tych porządnych ludzi. Natomiast cała ta machina propagandowa to zło i jeśli ktoś uważa za chrześcijanina, a aktywnie w tym uczestniczy to niech zastanowi nad sobą.
ej... panie Tomaszu, marku, czy inny Mirku... no daj pan luz z tą Cenzurą!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty