Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Strukturalnie jest to rozwiązanie trafne, ale są sędziowie, którzy bojkotują obowiązki - tak reformę sądownictwa zapowiadaną przez Prawo i Sprawiedliwość komentował w programie "Radio Szczecin na Wieczór" prawnik Piotr Andrzejewski.
Rządzący chcą, aby wszystkie sądy rejonowe w Polsce stały się sądami okręgowymi, a nad nimi były sądy regionalne. To miałoby pozwolić na przenoszenie spraw, do sądów, w których jest mniej pracy i tym samym skrócić czas oczekiwania na wyrok.

- Koncepcja słuszna, ale system tworzą ludzie. A zatem, żeby była jeszcze skuteczna trzeba odsunąć sędziów od pracy, którzy bojkotują obowiązki ze względu na autorów reformy - mówi adwokat, działacz opozycji demokratycznej w PRL i wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, Piotr Andrzejewski.

- Ci sędziowie muszą odejść. Jeśli będą dalej trwać w negowaniu prymatu polskiej Konstytucji i prymatu orzecznictwa polskiego Trybunału Konstytucyjnego, to tych sędziów - jeżeli będą trwać przy takiej postawie - należy odsunąć w interesie ludzi, którzy przychodzą do sądów - ocenił Piotr Andrzejewski.

Jak zapewnił w jednym z wywiadów minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro projekty ustaw w sprawie reformy sądownictwa są już gotowe, niedługo mają się rozpocząć prace legislacyjne nad nimi.
- Ci sędziowie muszą odejść. Jeśli będą dalej trwać w negowaniu prymatu polskiej Konstytucji i prymatu orzecznictwa polskiego Trybunału Konstytucyjnego, to tych sędziów - jeżeli będą trwać przy takiej postawie - należy odsunąć w interesie ludzi, którzy przychodzą do sądów - ocenił Piotr Andrzejewski.

10 komentarzy

Muszą odejść, jednak oni mają dzieci, które zostały wychowane w określonych poglądach, a ta profesja bywa dziedziczna...
Po sześciu latach(!!!) demolowania wymiaru sprawiedliwości tak, by był posłuszny woli Partii, chcą zdemolować demolujący system demolowania destrukcji wymiaru sprawiedliwości.
Tak to jest, gdy dyletanci dostają władzę. "Małpa z brzytwą" to byłby dla nich komplement
Stettinensis ma pomroczność jasna kiedy czyta o ojcu Mateckiego (TW Michu) :)
Stet, ty ciągle prezentujesz marksistowski determinizm biologiczny.
Aż się boje pytać o to, w którym departamencie UB pracowali twoi rodzice...
"Nadzwyczajnej" kaście cały czas się wydaje, że są "świętymi" krowami.
A rządzącym złodziejom i oszustom, że mogą nadal bezkarnie kraść i dyrygowac sędziami
No a panu Ziobrze, że zna się na prawie i funkcjonowaniu sądów
A fantastom jak Nowak piszącym komentarze, że mogą wciskać tanie bajeczki.
Czyli przez ostatnie 6 lat gdy mówiono o reformie sądów, ostatecznie do tej pory nie zrobiono nic? A jedynym pomysłem jest wyrzucenie sędziów którzy orzekają niezgodnie ze zdaniem naczelnika kraju. Czyli typowo po PiSowsku :)
@Nikt - bo pewnie nie chodzi o to by "zrobić", ale by "robić". To dogodna sytuacja do zawłaszczania i kradzieży majątku publicznego, do stosowania dintojry, do mafijnych działań i porachunków, do załatwiania prywaty, do ciągłego łamania prawa, przepisów, obyczajów i zwyczajów....
GDYBY WRESZCIE DOKOŃCZYLI REFORMĘ, to... MUSIELIBY SAMI SIĘ STOSOWAĆ DO USTANOWIONYCH PRZEZ SIEBIE PRAW.
A oni praw, ŻADNYCH praw, nie przestrzegają. Taka ich bandycka natura.
Więc ten bajzel pt. "reforma" trwać będzie póty, póki PiS! Bo w takim burdelu, to można zrobić wszystko, każdemu i wszystko uzasadnić, a ludzie prawi i uczciwi będą zastraszani i prześladowani!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty