Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Donald Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Donald Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wybór Donalda Tuska na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nie przyniesie spektakularnych zmian na polskiej scenie politycznej - tak mówią jednogłośnie goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
- Donald Tusk jest politykiem, który się nie zmienia, więc będzie prowadził w partii rządy autorytarne - mówi Sławomir Jastrzębowski, publicysta i redaktor naczelny portalu Salon24.pl. - Ja nie sądzę, żeby Donald Tusk mógł się o tyle zmienić, żeby pozwalał na jakieś demokratyczne rzeczy. To znaczy na taką zbyt daleko idącą demokrację.

- Platforma Obywatelska wróciła do swojej genezy z 2001 roku, gdzie zakładało ją trzech tenorów, a teraz jest jeden fałszujący solista - tak wybór Donalda Tuska na szefa PO ocenia prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. - Tusk nie lubi partnerów. Docenia, dopuszcza tylko wykonawców. I to, co mieliśmy, ten pokaz, to był taki specyficzny pokaz polityka europejskiego. To się wierzyć nie chce, że polityk europejski nie lubi konkurentów. Polityk europejski lubi wygrywać solo.

Donald Tusk w głosowaniu na szefa partii uzyskał 97 procent głosów i zastąpił na stanowisku Borysa Budkę, którego kadencja upływa dopiero w styczniu przyszłego roku.
- Donald Tusk jest politykiem, który się nie zmienia, więc będzie prowadził w partii rządy autorytarne - mówi Sławomir Jastrzębowski, publicysta i redaktor naczelny portalu Salon24.pl.
- Platforma Obywatelska wróciła do swojej genezy z 2001 roku, gdzie zakładało ją trzech tenorów, a teraz jest jeden fałszujący solista - tak wybór Donalda Tuska na szefa PO ocenia prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

7 komentarzy

Co innego być politykiem europejskim, a co innego być na niego tylko mianowanym.
Stet... ty już wiesz, co Jarkowi co ściska, bo mu ani jedno, ani tym bardziej drugie nigdy nie groziło... :))
No to rzeczywiście - autorytarne zapędy Tuska stoją w całkowitej opozycji to konsyliacyjności Jarosława, do jego zamiłowania do demokracji i chęci dzielenia się władza w partii. Brawo redaktorze.
Trudno uznać osiągnięcie 97% głosów NA ; za sukces skoro w głosowaniu wzięło udział tylko 1/4 uprawnionych członków PO , zwłaszcza kiedy kandydat był jeden i to z namaszczenia "samych swoich" !
Taka to Demokracja w PO ; parafrazując klasyka " Jaka to Demokracja jak każdy ma inne zdanie" ? ;) Może teraz ktoś ... program pokaże ?
prof. Kazimierz Kik to prawicowy głoś, nigdy nieobiektywny. A co to za uniwersytet w Kielcach, w rankingach go nie widzę.
Niestety ale Pan Tusk do UE pojechal za kariera i pieniędzmi a nie za wybitne zasługi w PL. A po powrocie gra ludziom na emocjach i podpuszcza jednych na drugich. Można mieć wraze ie, że to jego kolejne zadanie od Angeli. Doprowadzić do zmiany rządu w PL, który jest niewygodny dla UE.
Wybory w PO, to farsa. Jak miałkim musi być to towarzystwo że zgadza się na gościa który zostawił ich dla kasy, a teraz na nowo rozstawia po kątach.
A program... anty PiS, od wielu lat. Słabe to.
Na konferencji z Błaszczakiem Naczelnik Państwa pomylił słowa ogólnie znanej kwestii i ogłosił "w czasie pokoju szykuj wojnę" .... następnie nieoczekiwanie zasnął. Wnikliwi obserwatorzy dostrzegli też , że Prezes założył odwrotnie zegarek marki BOSS. Buty miał prawdopodobnie z tej samej pary.
PIS -sowski wódz wchodzi w ostatnią fazę życia KIM Ir Sena!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty