Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Blisko 600 dzieci, które po wybuchu wojny uciekły z rodzicami z Ukrainy, trafiło już do szczecińskich szkół.
Jak mówi rzecznik prasowy prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa, Miasto przygotowane jest na przyjęcie nawet kilku tysięcy dzieci w szczecińskich szkołach i przedszkolach.

- Ta liczba mocno przyrasta od jeszcze ubiegłego tygodnia, kiedy to najpierw były to pojedyncze przypadki, potem liczone w dziesiątkach, aż w końcu mamy właściwie dzisiaj setki. Staramy się wszystkie te dzieci i młodzież umieszczać w tych placówkach, w których mamy na to miejsca. W niektórych możemy dodawać do poszczególnych klas, ponieważ tutaj przepisy też się nieco zmieniły i może w jednej klasie być więcej ukraińskich dzieci. Jeżeli są to osoby, które np. w ogóle nie mówią w języku polskim, to będziemy tworzyć specjalne oddziały, aby móc takie zajęcia choćby wyrównawcze dla tych dzieci przeprowadzać - mówi Kolasa.

Według informacji Straży Granicznej, pomad połowa uchodźców, którzy docierają do Polski z Ukrainy, to dzieci w wieku szkolnym.
Jak mówi rzecznik prasowy prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa, Miasto przygotowane jest na przyjęcie nawet kilku tysięcy dzieci w szczecińskich szkołach i przedszkolach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty