Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Odnawialne źródła energii w międzynarodowym wydaniu, czyli projekt Erasmus+ "Science across Europe" współrealizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny wraz ze studentami z Hiszpanii, Niemiec i Norwegii.
Warsztaty dotyczą m.in. pozyskiwania energii z glonów.

- Musimy szukać innych źródeł i dbać o środowisko - mówi koordynator projektu "Science across Europe" Artur Piekara. - Każdy kraj prezentuje swoją specjalność. Naszą jest biomasa i odzyskiwanie energii i gazu z organizmów żywych. Nie możemy bazować wciąż na źródłach wyczerpalnych. Powinniśmy szukać tego, co potrafimy na nowo używać, wprowadzać w pewien obieg i tego chcemy uczyć młodych ludzi, że to jest tak istotne dla nas wszystkich.

Spotkania robocze trwają od 21 do 25 marca. Bierze w nich udział 21 studentów zza granicy i 11 z Polski. Warsztaty odbywają się m.in. na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT i w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Szczecinie.
Warsztaty dotyczą m.in. pozyskiwania energii z glonów. - Musimy szukać innych źródeł i dbać o środowisko - mówi koordynator projektu "Science across Europe" Artur Piekara.
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty