Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
W piątek wieczorem, na szczecińskim osiedlu Książąt Pomorskich, kilkaset mieszkańców uczestniczyło w drodze krzyżowej.
To już dwudziestoczteroletnia tradycja. Droga krzyżowa rozpoczęła się o godz. 21:00. W zadumie i skupieniu, wierni przeszli ulicami osiedla i modlili się, przy czternastu stacjach, rozważając tajemnicę Męki Pańskiej.

- Przede wszystkim jest to jedno z najważniejszych świąt dla Chrześcijan. Każdy, kto poważnie traktuje swoją religię, powinien być na drodze krzyżowej. - To sprawa duchowa i bardzo wielkie wydarzenie. - Na drodze krzyżowej modlimy się również o pokój na Ukrainie - mówili uczestnicy wydarzenia.

To była najliczniejsza wielkopiątkowa droga krzyżowa w Szczecinie.
Relacja Marcina Kokolusa
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty