Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Odpust to religijny wymiar Jarmarku Jakubowego, który zakończył się w niedzielę. Patronem katedry jest św. Jakub Apostoł i właśnie dziś w jego wspomnienie Bazylika świętuje. Odpust jest darowaniem kary za grzechy. Możemy go ofiarować w intencji zmarłej osoby.
Warunkiem uzyskania odpustu jest m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu, pobożna lektura Pisma Świętego, pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, czy też wspólne odmówienie Różańca.

- Szczegółowe warunki to spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna w dniu odpustu i modlitwa w intencji ojca świętego. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania się do grzechu, nawet powszedniego - wymieniał ks. Dariusz Knapik, proboszcz parafii katedralnej.

Kto może uzyskać odpust?

- Człowiek ochrzczony, wolny od ekskomuniki, w stanie łaski uświęcającej, musi posiadać przynajmniej ogólną intencję zyskania odpustu i wypełnić określoną pobożną czynność związaną z łaską zyskania odpustu - dodał.

Msza św. odpustowa o godz. 12, a główna suma odpustowa w Bazylice Archikatedralnej połączona z Nieszporami Jakubowymi o godz. 18.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty