Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Uwaga kierowcy - w Szczecinie i regionie spadł śnieg i jest ślisko. Na drogach są fatalne warunki.
Godzina 15:00
- Jeżdżę w okolicy Morynia i muszę powiedzieć, że na drodze 125 i okolicznych, odśnieżarki pracują. Drogowcy nie "zaspali" tego rejonu - powiedział słuchacz.

Jednak nie wszędzie jest tak dobrze. Od rana w całym regionie nasypało śniegu, temperatura sprzyja topnieniu. Na ulicach jest bardzo ślisko, choć od rana nie było aż tak wiele kolizji, to kierowcy bardzo narzekają na białe drogi.

W tej chwili na zachodniopomorskich drogach pracuje 31 pługopiaskarek.


Godzina 14:00
Zima zawitała do naszego regionu, a z nią intensywne opady śniegu i śliskie drogi. Od rana sporo stłuczek i wypadków. Godzinę temu bus przewrócił się na trasie z Wełtynia do Gryfina, a teraz mamy dachowanie.

- Trasa S3 Pyrzyce-Gardno bus leży na dachu. Są służby - informuje słuchacz.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zdecydowanie wolniejszą jazdę. Trasy w wielu miejscach są oblodzone. Przed bagatelizowaniem zimowej aury przestrzega młodszy aspirant Andrzej Jurkun.

- Warunki na drogach są zmienne i bardziej niebezpieczne. Opady śniegu czy niskie temperatury sprawiają, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Maleje przyczepność pojazdu, a tym samym zwiększa się droga hamowania. W takiej sytuacji należy bezwzględnie dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a także zachować bezpieczny, odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy także pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznaczać prędkość bezpieczną - dodaje Jurkun.

Nadal też w wielu miejscach są problemy z przejazdem. Między innymi na ulicach Niebuszewa, Polic, Zdrojów czy w Pilchowie. Błoto pośniegowe zalega na autostradzie A6, na fragmentach S6 czy na krajowej "20".

Godzina 13:00
Trasy regionu i ulice Szczecina - wciąż trudno pokonać. Od rana sypie śnieg. A my - również od rana, dzięki telefonom od Was - informujemy o ciężkiej sytuacji. I od rana właśnie mówiliśmy, że piaskarek jest jak na lekarstwo, zwłaszcza w Szczecinie. Dlatego teraz, kiedy wreszcie pojawiły się - wspominamy o tym, także dzięki waszym telefonom.

- Na Mącznej przy szpitalu jechała piaskarka, jest w końcu, leci pługosolarka przez Mieszka I - mówią słuchacze.

Są kolejne trasy z problemami. - W miejscowości Wełtyń, kierunek Gryfino, przewrócony busik. Pewnie będą utrudnienia, jak będą go wyciągać - mówi słuchacz.

Cały czas też ciężko pokonać ulice Niebuszewa, Polic, Zdrojów czy Pilchowa. Błoto pośniegowe zalega na autostradzie A6, na fragmentach S6 czy na krajowej "20".


Godzina 12:00
Słuchacz apeluje do innych kierowców. - Jadę S3, a oni mają światła na automatach. Przy śnieżycy i mgle widoczność z tyłu samochodu jest praktycznie zerowa - mówi jeden z kierowców.

W tej chwili na trasach regionu pracuje 35 pługosolarek. Posypują one drogi krajowe. Większość z nich ma czarne i mokre nawierzchnie, ale są wyjątki. Błoto pośniegowe zalega na autostradzie A6, między Kołbaskowem a węzłem Rzęśnica, na S6, między Kiełpinem a Borkowicami, na drodze 11, na obwodnicy Szczecinka oraz na "20", między Marcelinem a Dalkowem. W Szczecinie wciąż sypie śnieg. Pojawiły się już piaskarki. Są jednak miejsca, które trudno pokonać. To między innymi: ulice Niebuszewa, Podjuchy, Zdroje, Police i Pilchowo.

Godzina 11:00
Najświeższy raport Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: W tej chwili na trasach pracuje 35 pługosolarek. Większość dróg ma czarne i mokre nawierzchnie, ale są wyjątki. Błoto pośniegowe zalega na autostradzie A6, między Kołbaskowem a węzłem Rzęśnica, na S6, między Kiełpinem a Borkowicami, na drodze 11, na obwodnicy Szczecinka oraz na "20", między Marcelinem a Dalkowem.

W Szczecinie i okolicach chwilowo przestał sypać śnieg, pojawiły się też piaskarki.
Mimo to nadal trudno pokonać np. al. Wojska Polskiego, ulice Niebuszewa, Podjuchy, Zdroje, Police i Pilchowo. Kierowcy wciąż do nas dzwonią:

- Niesamowite, miało być czynne jedno miejskie lodowisko w Szczecinie i mamy cały Szczecin w lodzie - mówi słuchaczka w Wiadomościach o 11. - Po prostu cudownie. Zapraszam na łyżwy na jezdnie.

Na Szosie Stargardzkiej w stronę centrum miasta auto jest w lesie. Na miejscu pracują służby, pewnie zaraz będzie się korkować - dodaje kierowca.

Gdzie są służby drogowe? Nie ma w ogóle piaskarek, na poboczach Szczecina autobusy stoją w poprzek drogi. Po prostu skandal, co się dzieje - informuje kolejny słuchacz.

Godzina 10.00
Ślisko jest na wielu ulicach w Szczecinie, między innymi na Duńskiej, Piekary, Rugiańskiej czy Warcisława. Kłopoty też w Podjuchach i Zdrojach oraz w Policach i Pilchowie.

Doszło już też do pierwszych stłuczek: na Wojska Polskiego przy Tragutta oraz na prawobrzeżu na Lnianej przy Przelotowej. Również w regionie są pierwsze wypadki. Auta wpadały w poślizg i dachowały w okolicach Białogardu oraz Kołobrzegu.

Kierowcy narzekają, że drogi nie są posypane. - Ani nie ma odśnieżenia i piaskarek na głównej ulicy Mieszka I i Poniatowskiego. Na żadnej ulicy. To jest po prostu skandaliczne - skarży się słuchaczka.

Mamy też apel do pieszych. - Nie wchodźcie dziś na przejścia dla pieszych, dopóki samochody nie staną, jest szklanka. Kierowca nie wyhamuje nawet jak będzie jechał 5-10 km na godzinę, bo drogo są nieposypane - alarmuje słuchacz.

Godzina 9:00
Jak nas informujecie, kłopoty z przejazdem są między innymi na Warcisława, Rugiańskiej, Duńskiej, Piekary, w Podjuchach i Zdrojach, a także w rejonie Głębokiego.

Nieciekawie jest też w Policach. - W Policach, w mieście drogowcy jeszcze śpią. Nie zauważyli, że pada. Żadne drogi nieodśnieżone, przynajmniej te główne - mówi słuchacz w Wiadomościach o 9.

Wszyscy nasi słuchacze mówią zgodnie, piaskarek w mieście nie widać. - Od godziny 4.30 jeżdżą sobie dziś po Szczecinie, naszym pięknym i białym. Do tej pory nie widziałem jeszcze ani jednej piaskarki (przyp. red. - zadzwonił do Radia o 8.45). Wynika z tego, że chyba w przeciwieństwie do nas mają chyba dziś wolną sobotę. Ponoć w tym roku zima miała nie zaskakiwać szczecińskich drogowców, a właśnie w tej chwili jedziemy po lodzie. Halo, panowie, obudźcie się - to głosy naszych słuchaczy i kierowców.

Godzina 8:00
Na trasy wyjechały piaskarki i pługosolarki - na drogach krajowych pracuje ich 29. Posypują najbardziej newralgiczne miejsca. Jednak nie wszędzie jest bezpiecznie.

- Od Polic, Tatynia, Tanowo, Pilchowo, do Głębokiego, do Wojska Polskiego nie widać żadnych służb. A w Pilchowie przepięknie świeci jezdnia, taka mała "szklaneczka" - mówił słuchacz w Wiadomościach o 8.

Cały czas czekamy na sygnały od Was.
- Jeżdżę w okolicy Morynia i muszę powiedzieć, że na drodze 125 i okolicznych, odśnieżarki pracują. Drogowcy nie "zaspali" tego rejonu - powiedział słuchacz.
Godzinę temu bus przewrócił się na trasie z Wełtynia do Gryfina, a teraz mamy dachowanie.
Są kolejne trasy z problemami.
I od rana właśnie mówiliśmy, że piaskarek jest jak na lekarstwo, zwłaszcza w Szczecinie. Dlatego teraz, kiedy wreszcie pojawiły się - wspominamy o tym, także dzięki waszym telefonom.
Słuchacz apeluje do innych kierowców.
Kierowcy wciąż do nas dzwonią. Wiadomości o godzinie 11.
Kierowcy narzekają, że drogi nie są posypane.
Mamy też apel do pieszych.
Na trasy wyjechały piaskarki i pługosolarki - na drogach krajowych pracuje ich 29. Posypują najbardziej newralgiczne miejsca. Jednak nie wszędzie jest bezpiecznie.
Nieciekawie jest też w Policach.
Wszyscy nasi słuchacze mówią zgodnie, piaskarek w mieście nie widać.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty