Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Protest rodziców ws. zmian w strukturze goleniowskich przedszkoli. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Protest rodziców ws. zmian w strukturze goleniowskich przedszkoli. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jest porozumienie w sprawie placówek niepublicznych - "Misiowego Przedszkola" i "Słonecznej Jedynki" w Goleniowie.
Zawarty kompromis oznacza, że struktura obu prywatnych przedszkoli nie zmieni się, o co przez wiele tygodni apelowali rodzice dzieci.

- Chcemy, żeby nasze dzieci mogły mieć zajęcia z tą samą kadrą. W przypadku przejścia na warunki publiczne najprawdopodobniej, według deklaracji kadry, nie będzie to możliwe - mówiła Radiu Szczecin jedna z mam.

- Placówka funkcjonuje bardzo sprawnie i jesteśmy z niej zadowoleni, co świadczy o tym, że rodzice są w takim stopniu zdeterminowani. Mamy banery, transparenty, uczestniczyliśmy również z nimi w Mili Goleniowskiej, by pokazać naszą siłę i tego, jak bardzo nie chcemy tej reformy - podkreślała kolejna mama przedszkolaka. - Tylko z naszego przedszkola zebraliśmy ponad dwa tysiące podpisów pod petycją, w której zgłaszamy nasz sprzeciw wobec reorganizacji - dodała.

Przedszkola - "Słoneczna Jedynka" oraz "Misiowe Przedszkole" w Goleniowie pozostaną w budynkach gminnych, które zajmują obecnie. Nie zmieni się również organ prowadzący, ani też niepubliczny charakter placówek.
Relacja Adama Wosika [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty