Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Radni zachodniopomorskiego sejmiku zgodzili się na zaciągnięcie do 350 milionów złotych w Europejskim Banku Inwestycyjnym. To maksymalna kwota pożyczki, pieniądze byłyby uruchamiane w razie potrzeby.
Te środki mają służyć jako wkłady własne w projektach współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej - tłumaczył skarbnik województwa Marek Dylewski.

- Planowany kolejny kontrakt, pod kątem nowej perspektywy finansowej województwa zachodniopomorskiego. Do kwoty maksymalnej 350 milionów złotych. Nie oznacza to, że dzisiaj to zaciągamy. Wtedy, kiedy będzie konieczność - mówił Dylewski.

Maciej Kopeć z klubu Prawa i Sprawiedliwości zwracał uwagę, że ma obawy w związku z zadłużaniem województwa. Radni PiS wstrzymali się od głosu w tej sprawie.

- Kolejny sejmik może dokonać zmian w wieloletniej prognozie. Czyli wychodząc z tego założenia, nie jesteśmy przeciwni temu kredytowi. Ale też uważamy, że w kolejnej odsłonie, po kolejnych wyborach, nasz wpływ na to, w jaki sposób będzie wyglądał kreowany budżet na poszczególne lata, będzie większy - mówił Kopeć.

Władze województwa podkreślają, że kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym jest korzystniejszy od ofert komercyjnych. Raty można spłacać w okresie do 25 lat, a oprocentowanie jest ustalane indywidualnie.
Te środki mają służyć jako wkłady własne w projektach współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej - tłumaczył skarbnik województwa Marek Dylewski.
Maciej Kopeć z klubu Prawa i Sprawiedliwości zwracał uwagę, że ma obawy w związku z zadłużaniem województwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty