Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Bengalczyki, brytyjczyki i inne wyjątkowe okazy. W sumie 40 zwierzaków z rodowodami.
W szczecińskiej Galerii Kaskada odbył się ósmy Pokaz Kotów Rasowych. Podczas wystawy można było zobaczyć mruczusie niemające futra oraz te z piękną sierścią.

- Mamy rasę ragdoll. Są długowłose, bardzo miłe w dotyku, polecane do terapii z dziećmi, są uległe. Kiedy bierzemy je na ręce, robią się jak szmaciana lalka, stąd ich nazwa. Ludzie pytają czy są przyjazne do ludzi, czy gubią włosy. Miauczą, kiedy coś je zaboli lub kiedy naprawdę czegoś chcą - mówi kobieta wystawiająca koty.

- Mamy przedstawicieli rasy sfinks kanadyjski. Są ludzie, którzy nie chcą, nie mogą mieć sierści w domu i my tu jej nie mamy. Bardzo proludzka rasa, bardzo przyjacielska - dodaje inna kobieta.

- Bardzo lubię koty, uwielbiam. Mam jednego w domu i chciałam popatrzeć na inne. Lubię koty, bo jak są małe, to są milutkie - mówili odwiedzający wystawę.

Podczas pokazu odwiedzający mogli głosować na najpiękniejszego kota.
Podczas wystawy można było zobaczyć mruczusie niemające futra oraz te z piękną sierścią.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty