Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Radni sejmiku województwa zachodniopomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości protestują przeciwko likwidacji Zespołu Szkół Specjalnych przy kołobrzeskim Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”.
Jest to następstwo uchwały podjętej podczas ostatniej sesji sejmiku województwa. Tej decyzji sprzeciwia się klub radnych PiS.

Pochodzący z Kołobrzegu radny Henryk Carewicz mówi, że jego klub od miesięcy wyrażał zaniepokojenie sytuacją „Słoneczka”. - Kiedy zmniejszono liczbę przyjęć do naszego szpitala uzdrowiskowego, wskazywaliśmy takie zaniepokojenie, czy nie idziemy w kierunku wygaszania. Zapewniano nas, że nie; że zmniejszanie powoduje tylko to, żeby świadczyć można było lepszą jakość tych usług - mówił Carewicz.

Anna Bańkowska, członek zarządu województwa wskazuje, że Uzdrowisko Kołobrzeg nie otrzymało odpowiedniej pomocy od państwa, by działalność „Słoneczka” była rentowna.

- Kwoty, które były zaproponowane, absolutnie nie refundowały nam żadnych tutaj kosztów. My niestety jako województwo zachodniopomorskie nie możemy udźwignąć tych kosztów, które opłacamy każdego roku do niedojazdów dzieci - powiedziała Bańkowska.

W ubiegłym roku „Słoneczko”, którego nieodłącznym elementem była szkoła świętowało swoje 70-lecie. Obecnie w placówce nie przebywają już mali pacjenci. Dotychczas leczono tu m.in. choroby dróg oddechowych, schorzenia skóry czy zaburzenia odżywiania i przemiany materii.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty