Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Karlinie i w Szczecinie powstaną nowe mieszkania chronione. Mają one na celu zapewnienie wsparcia w codziennym życiu dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy osobom w trudnej sytuacji.
675 tysięcy złotych na ten cel pochodzi z rządowego programu "Za życiem".

- Mieszkania będą wyremontowane i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, gdzie powstaną dwa mieszkania. - Szerokość drzwi, poręcze wspomagające w łazienkach, wszystkie elementy niezbędne, żeby ułatwić życie w mieszkaniu.

Nowe mieszkania są tworzone przez samorządy, lecz cały czas potrzebne są nowe - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Są środki, są pieniądze. Rząd przewidział je w budżecie państwa na tego rodzaju formę opieki społecznej, ale musi być inicjatywa samorządu, bo to samorząd musi zawnioskować o tego rodzaju środki.

W województwie zachodniopomorskim funkcjonuje 10 mieszkań chronionych założonych z pomocą funduszy z rządowego programu "Za życiem".
- Mieszkania będą wyremontowane i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, gdzie powstaną dwa mieszkania.
Nowe mieszkania są tworzone przez samorządy, lecz cały czas potrzebne są nowe - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty