Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Falochron w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Falochron w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Czy spacer po falochronie zachodnim w kołobrzeskim porcie będzie możliwy? Uruchomienie nowej atrakcji turystycznej wymagałoby od Zarządu Portu Morskiego spełnienia szeregu warunków.
Zarząd Portu Morskiego jeszcze w połowie marca wystąpił do Urzędu Morskiego w Szczecinie o wieloletnią dzierżawę falochronu zachodniego. Miejska spółka chciałaby, aby zachodnia strona wejścia do portu stała się atrakcją turystyczną i by spacerowicze mogli z niej korzystać, podobnie jak z falochronu wschodniego.

Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie tłumaczy, że aby w ogóle myśleć o wpuszczeniu w to miejsce spacerowiczów, kołobrzeska spółka musiałaby spełnić wytyczne związane z bezpieczeństwem.

- Przede wszystkim jest to budowla hydrotechniczna, więc trzeba by ją było dostosować, jako ciąg spacerowy. Tam w tej chwili w ogóle nie ma dojścia. Trzeba by tam było poprowadzić jakiś ciąg pieszy, wydzielić jakąś ścieżkę. Wymagane będzie zabezpieczenie w postaci jakiejś barierki - mówi Wieczorek.

Decyzja w sprawie przyszłości falochronu jeszcze nie zapadła. Na przyszły tydzień zaplanowano wizję w terenie, która ma dać odpowiedź na pytanie, czy Zarząd Portu Morskiego będzie w stanie odpowiednio zagospodarować falochron.
Ralacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty