Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Dziecięcy szpital uzdrowiskowy „Słoneczko”. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Dziecięcy szpital uzdrowiskowy „Słoneczko”. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Jaka będzie przyszłość dziecięcego sanatorium w Kołobrzegu? Marszałek województwa pisze w tej sprawie do MSWiA.
Decyzja o likwidacji szkoły, a tym samym zaprzestaniu funkcjonowania dziecięcego szpitala "Słoneczko" spotkała się z krytyką polityków Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Czesław Hoc w liście otwartym zarzuca Platformie Obywatelskiej "niedobór empatii" i lekceważenie misji dziecięcego szpitala.

W odpowiedzi marszałek województwa Olgierd Geblewicz napisał list do ministra spraw wewnętrznych i administracji o przejęcie tej działalności przez państwo. Wskazuje on, by to kołobrzeskie sanatorium MSWiA zajęło się leczeniem dzieci.

Dyrektor sanatorium, Maciej Bejnarowicz mówi, że będzie rekomendował rozwiązania mające uratować leczenie dzieci w Kołobrzegu.

- Intencja tego pisma miała być ośmieszająca, wyśmiewająca, wręcz nawet powiedziałbym: bezczelna, ale minister jest zbyt poważnym partnerem, aby tak odbierać to pismo, jeśli się zgłosi do mnie, ja mam bardzo konkretne propozycje - powiedział Bejnarowicz.

Obecnie w "Słoneczku" nie przebywają już mali pacjenci. Dotychczas leczono tu m.in. choroby dróg oddechowych, schorzenia skóry czy zaburzenia odżywiania i przemiany materii.
Relacja Przemysława Polanina

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty