Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pałac Ziemstwa Pomorskiego fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]/rachowum
Pałac Ziemstwa Pomorskiego fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]/rachowum
Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pechowy początek roku akademickiego dla Akademii Sztuki w Szczecinie - uczelnia nie można korzystać z jednego ze swoich budynków.
Rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie rozwiązania. Według naszych informacji studenci zajęcia rozpoczną dopiero za dwa tygodnie.

Władze uczelni problem mają z Pałacem Ziemstwa Pomorskiego z powodu braku zgody straży pożarnej na prowadzenie tam zajęć ze studentami. Z jakiego powodu? Tego nie wiemy. Zapytaliśmy o to władze uczelni i czekamy na odpowiedź.

Pewne jest to, że zajęcia w budynku przy Niepodległości się nie odbędą, a to paraliżuje też pozostałe wydziały. Stąd w piątek pracownicy zostali poinformowani, by zajęcia ze studentami prowadzili on-line. Jak ustaliliśmy, pojawił się już nowy plan: według niego studenci zajęcia rozpoczną dopiero 16 października.

Wszystkie zajęcia zostaną przeniesione do Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego a administracja do pałacu Ziemstwa Pomorskiego. Oznacza to jednak skomplikowaną operację między innymi przeniesienia wszystkich instrumentów muzycznych. A to kolejne koszty. Drugi plan to przeniesienie się do sal Uniwersytetu Szczecińskiego przy Cukrowej i Wielkopolskiej.

Według naszych informacji władze uczelni już w sierpniu wiedziały, że nie będzie pozwolenia na prowadzenie zajęć w pałacu. Studenci dziś powinni rozpocząć zajęcia.
Akademia Sztuki w Szczecinie. uczelnia nie można korzystać z jednego ze swoich budynków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty