Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Pałac Ziemstwa Pomorskiego fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]/rachowum
Pałac Ziemstwa Pomorskiego fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]/rachowum
Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pechowy początek roku akademickiego dla Akademii Sztuki w Szczecinie - uczelnia nie można korzystać z jednego ze swoich budynków.
Rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie rozwiązania. Według naszych informacji studenci zajęcia rozpoczną dopiero za dwa tygodnie.

Władze uczelni problem mają z Pałacem Ziemstwa Pomorskiego z powodu braku zgody straży pożarnej na prowadzenie tam zajęć ze studentami. Z jakiego powodu? Tego nie wiemy. Zapytaliśmy o to władze uczelni i czekamy na odpowiedź.

Pewne jest to, że zajęcia w budynku przy Niepodległości się nie odbędą, a to paraliżuje też pozostałe wydziały. Stąd w piątek pracownicy zostali poinformowani, by zajęcia ze studentami prowadzili on-line. Jak ustaliliśmy, pojawił się już nowy plan: według niego studenci zajęcia rozpoczną dopiero 16 października.

Wszystkie zajęcia zostaną przeniesione do Pałacu Pod Globusem przy placu Orła Białego a administracja do pałacu Ziemstwa Pomorskiego. Oznacza to jednak skomplikowaną operację między innymi przeniesienia wszystkich instrumentów muzycznych. A to kolejne koszty. Drugi plan to przeniesienie się do sal Uniwersytetu Szczecińskiego przy Cukrowej i Wielkopolskiej.

Według naszych informacji władze uczelni już w sierpniu wiedziały, że nie będzie pozwolenia na prowadzenie zajęć w pałacu. Studenci dziś powinni rozpocząć zajęcia.
Akademia Sztuki w Szczecinie. uczelnia nie można korzystać z jednego ze swoich budynków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty