Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Słuchacz
Fot. Słuchacz
Ograniczenie dostaw, czyli prawdopodobny brak ciepłej wody w kranach i chłodne kaloryfery na lewobrzeżu Szczecina - o możliwych problemach mieszkańców informuje Szczecińska Energetyka Cieplna.
Aktualizacja, godz. 16.00
Dostawy ciepła właśnie zostały ograniczone. Jak informuje SEC, dostawy mają być wznowione w poniedziałek, a pełną sprawność system ma osiągnąć we wtorek.

Czekamy na komentarz spółki PGE, właściciela elektrociepłowni Pomorzany.

Aktualizacja, godz. 14.00
Awaria elektrociepłowni Pomorzany. Będzie zimno przez cały weekend w lewobrzeżnej części Szczecina - ostrzega Szczecińska Energetyka Cieplna. Dostawy ciepła będą ograniczone od czwartku od godziny 16 - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzeczniczka SEC-u Danuta Misztal.

- Pomimo uzupełniania, będzie brakowało dalej w systemie około 25% ciepła, które jest potrzebne do ogrzania Szczecina. W związku z tym będą niedogrzewania i problemy z ciepłą wodą - mówiła Misztal.

Braki dostaw ciepła odczują mieszkańcy w różnych dzielnicach - dodała Danuta Misztal.

- To nie jest tak, że objęta będzie tym problemem jakaś dzielnica czy konkretny obszar. Tak naprawdę będzie się to rozkładało w zależności od tego, jak budynki umiejscowione są w stosunku do sieci ciepłowniczej - mówiła Misztal.

Jak informuje SEC, dostawy mają być wznowione w poniedziałek, a pełną sprawność system ma osiągnąć we wtorek. Czekamy na komentarz spółki PGE, właściciela elektrociepłowni Pomorzany.

Godz. 13.00
Usuwanie awarii ma zakończyć się w niedzielę 21 stycznia, a pełną sprawność system ma osiągnąć dzień później, 22 stycznia.

W komunikacie SEC czytamy o awarii w Elektrociepłowni Pomorzany: "dostosowujemy już pracę systemu ciepłowniczego oraz pozostałych źródeł ciepła tak, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Biorąc jednak pod uwagę aktualne warunki pogodowe, nie jest możliwe, aby uniknąć miejscowych ograniczeń i całkowitych przerw w dostawach ciepła i ciepłej wody w lewobrzeżnej części Szczecina" - informuje SEC.

Spółka tłumaczy, że w pierwszej kolejności zabraknie ciepłej wody, a w dalszej ogrzewania. I w zależności od położenia budynków względem sieci, problemy mogą być mniejsze bądź większe.

Informację o kłopotach z ogrzewaniem i dostawą ciepłej wody mają też dyrektorzy żłobków i przedszkoli w Szczecinie. Rodzice informują nas o wywieszanych w placówkach ogłoszeniach: żeby albo dzieci nie przychodziły na zajęcia, bądź były ciepło ubrane.
Relacja Andrzeja Kutysa.
Dostawy ciepła będą ograniczone od czwartku od godziny 16 - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzeczniczka SEC-u Danuta Misztal.
Braki dostaw ciepła odczują mieszkańcy w różnych dzielnicach - dodała Danuta Misztal.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty