Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dotacja z rezerwy budżetowej dla szczecińskich ośrodków kultury. Taki wniosek złoży prezydentowi miasta komisja do spraw kultury.
Jak mówi radny Przemysław Słowik, jest to sposób na najszybszą pomoc dla tych instytucji. - Pan prezydent ma możliwość zwiększenia tych środków z rezerwy budżetowej. Tu nie jest potrzebna uchwała rady miasta zmieniająca budżet, która pewnie w tej kadencji już się nie pojawi. Dlatego skierowaliśmy taki wniosek i myślę, że pan prezydent się do tego przychyli, żeby na te obecne potrzeby zgłaszane tu i teraz przez te kilka instytucji kultury zostały wypełnione, a później już nowa rada miasta w nowej kadencji, pewnie zaraz na początku, podejmie uchwałę budżetową, w której będzie mogła też ewentualnie tą rezerwę zwiększyć, zasypać tą dziurę, która zostanie wykorzystana dla instytucji kultury - powiedział Słowik.

O dofinansowanie ubiegają się Teatr Współczesny, Teatr Lalek Pleciuga, Trafostacja Sztuki oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Szacunkowy koszt dofinansowania to niecałe 2 miliony złotych.
Jak mówi radny Przemysław Słowik, jest to sposób na najszybszą pomoc dla tych instytucji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty