Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archwium]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archwium]
Jest odpowiedź Ministerstwa Środowiska odnośnie petycji myśliwych w sprawie odwołania minister i sekretarza stanu tego resortu.
O petycji, pod którą podpisy zbierają członkowie kół łowieckich, informowaliśmy w środę. Nie zgadzają się z propozycjami resortu związanymi z obszarem łowiectwa.

- Jesteśmy otwarci na dialog - mówi Hubert Różyk, rzecznik prasowy resortu środowiska. - Odbył się już szereg spotkań dotyczących współpracy na rzecz zmian w łowiectwie. Planowane są kolejne, w tym powołanie zespołu roboczego przy ministerstwie. Chcemy reformę wypracować w dialogu ze wszystkimi środowiskami. Pracujemy nad tym, aby ta reforma była optymalna i opierała się na konstruktywnym dialogu.

Różyk dodaje, że za wcześnie na przesądzanie sprawy. - Petycja powstała w sytuacji, kiedy żadne zmiany, zaproponowane wstępnie przez ministerstwo, jako część dialogu o reformie, nie weszły w życie. Zmiany w łowiectwie będą wprowadzone, bo są potrzebne i oczekiwane. Wspólnie wypracujemy je ze wszystkimi środowiskami - zapewnia Różyk.

Myśliwi zbierali podpisy pod petycją przy okazji protestu rolników.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty