Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
137 mld euro dla Polski to jeden z głównych tematów poniedziałkowych "Rozmów pod krawatem". Gościem była ekonomistka prof. Aneta Zelek.
Miliardy euro mają być przeznaczone na inwestycje. Jak podkreślała prof. Zelek, samorządowcy już stracili nadzieję na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i np. w budżecie Szczecina nie uwzględniono tych środków z obaw, że się nie pojawią, a to oznaczać będzie konieczność korekty budżetu - pozytywną oczywiście.

Minęły dwa lata od zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. Ekonomistka przekonywała, że Polaków i Polski nie stać na niepomaganie Ukrainie. - I tu Polska, polski biznes, polski rząd i Polacy mamy do odegrania olbrzymią rolę. My możemy w tym partycypować i jednocześnie na tym zarabiać. Zatem dzisiejsza postawa definiuje to, czy będziemy potem przy stole przy odbudowie Ukrainy - powiedziała prof. Zelek.

Tematem rozmowy były też stocznie oraz portfele Polaków. Prof. Aneta Zelek wyliczyła, że o ile teraz inflacja jest niższa, to wynika to tylko z tego, że liczona jest rok do roku, a de facto od 2021 roku ceny wielu produktów wzrosły już 50 procent.

We wtorek gościem "Rozmów pod krawatem" będzie wójt gminy Dobra, Teresa Dera.
Minęły dwa lata od zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. Ekonomistka przekonywała, że Polaków i Polski nie stać na niepomaganie Ukrainie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty