Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. słuchacz Radia Szczecin
Fot. słuchacz Radia Szczecin
W Polimerach Police nie zanotowano przekroczenia emisji dwutlenku siarki - poinformowała w komunikacie Grupa Azoty.
To w związku z zanieczyszczeniem powietrza w Szczecinie we wtorek - stacje pomiarowe przy ul. Piłsudskiego i Łącznej na północy miasta około południa wykazały ponad trzykrotne przekroczenia norm dwutlenku siarki. Sprawą zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Podejrzenie padło na instalację Polimery Police. Jeden z naszych słuchaczy przesłał zdjęcie, na którym widać ogień i gęsty dym, który pojawił się na szczycie jednego z elementów instalacji.

Spółka Polyolefins, która zarządza Polimerami Police podała w komunikacie, że we wtorek miało tam miejsce "kontrolowane spalanie węglowodorów na pochodni".

Widoczny na pochodni dym miał być wynikiem dodania niewystarczającej ilości pary wodnej podczas gwałtownego i awaryjnego napływu węglowodorów na flarę. Trwało to kilka minut i - jak zapewnia Grupa Azoty - spalanie węglowodorów to w pełni bezpieczny proces.

Zapewniono też, że w Polimerach Police prowadzony jest stały monitoring i we wtorek raporty "nie wykazały przekroczeń emitowanych związków dwutlenku siarki do powietrza".

Według informacji Grupy Azoty flara może być aktywna jeszcze przez kilka dni - to w związku z wymianą podzespołów instalacji.
Relacja Elżbiety Bieleckiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty