Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Profesor Stanisław Iwan. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Profesor Stanisław Iwan. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To jedna z recept na rozładowanie korków w miastach, również w Szczecinie. To zatoczki rozładunkowe - takie rozwiązanie na zablokowane ulice podał gość "Rozmów pod krawatem".
Zdaniem profesora Stanisława Iwana, dziekana Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie, każda przebudowa ulic powinna zakładać specjalne miejsca dla kurierów i dostawców. Jego zdaniem codziennych dostaw w każdym mieście jest tak dużo, że powstanie zatoczek znacznie upłynniłoby ruch.

- Dla mnie jest to niepojęte, czemu miasta nie chcą z tego korzystać, niestety Szczecin również. Najprostszym rozwiązaniem, o którym mówię od lat, są zatoczki rozładunkowe. Czyli miejsca do rozładunku, gdzie może pojazd w transporcie dostawczym stanąć na chwilę i wykonać rozładunek. Często w mieście słyszymy, że nie można tego zrobić, bo zabieramy miejsca parkingowe. Jeżeli się przebudowuje infrastrukturę, to nic nikomu nie zabieramy, tylko reorganizujemy cały układ drogowy i takie miejsca są niezbędne - mówi Iwan.

W Szczecinie kierowcy zwracają uwagę na zbyt małą liczbę takich miejsc, m.in. w al. Wojska Polskiego, która niedawno przeszła przebudowę.
Jego zdaniem codziennych dostaw w każdym mieście jest tak dużo, że powstanie zatoczek znacznie upłynniłoby ruch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty