Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Anna Mazurek i Piotr Michalski. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Anna Mazurek i Piotr Michalski. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontrapunkt rozpoczyna się w piątek. Całość zainauguruje kilkudniowe otwarcie będące transgranicznymi spotkaniami teatralnymi, zatytułowanymi "Siedem Aktów Miłosierdzia".
- To część adresowana do wszystkich mieszkańców - mówi Anna Mazurek, dramaturżka i koordynatorka spotkań. - Od początku zamysł był taki, żebyśmy inaugurację Kontrapunktu otworzyli na miasto, na mieszkańców, organizacje pozarządowe. Przez trzy dni będziemy się spotykać w różnych punktach miasta, żeby wciągnąć w to różne miejsce, artystów, inicjatywy społeczne. I wszystkie te organizacje będą razem z nami uczestniczyć w tym społecznym otwarciu Kontrapunktu.

W ramach otwartych spotkań artystycznych zaplanowano ucztę w Ogrodach Śródmieście, rozmowy o przyszłości Odry i spektakle. To wszystko w najbliższy weekend.

- Zaczynamy balem - mówi kurator całości Piotr Michalski. - Faktycznie będzie to bal w pewnym sensie. Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla Szczecina, bo właściwie pierwsze spotkanie z kulturą balroomową w formie konkurowania, zabawy, prezentacji. To jest wydarzenie, które będzie polegać na prezentowaniu siebie w różnych kategoriach, ponieważ kategorie będą dotyczyć tańca, mody, pokazywania siebie i właściwie celebrowania siebie jako osoby, celebrowania swojej tożsamości.

Początek w piątek o 19 w Hali Odra tuż za Mostem Długim. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej festiwalu.

W przyszłym tygodniu odbędzie się główna część Kontrapunktu, czyli Międzynarodowy Konkurs Formy.
- To część adresowana do wszystkich mieszkańców - mówi Anna Mazurek, dramaturżka i koordynatorka spotkań.
- Zaczynamy balem - mówi kurator całości Piotr Michalski.
Teatralne święto w Szczecinie rozpocznie się cyklem bezpłatnych wydarzeń pod nazwą "Transgraniczne spotkania kulturalne - Siedem aktów miłosierdzia". Pierwsze z nich już w piątek - zapowiada Jakub Skrzywanek, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty