Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Trybunał Stanu. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Stanu
Trybunał Stanu. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Stanu
Radio Szczecin, podobnie jak inne publiczne stacje radiowe oraz telewizyjne nie otrzymuje pieniędzy z abonamentu. Decyzje o wstrzymaniu finansowania podjął przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski. Minister Kultury Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział postawienie szefa KRRiT przed Trybunałem Stanu. Temat został poruszony w "Rozmowie pod krawatem".
Rozmowę relacjonuje red. Sebastian Wierciak: dr Bognę Baczyńską pytałem o to, czy w przypadku "zakręcenia kurka" z pieniędzmi dla mediów publicznych możemy w ogóle mówić o Trybunale Stanu. Konstytucjonalistka przekonywała, że owszem - mamy wolność słowa i prawo do bycia poinformowanym.

- Rzetelna informacja jest i musi być domeną mediów publicznych. W tej chwili blokowanie tego chociażby przez blokowanie finansowania jest uderzeniem w konstytucyjną metanormę, jedną z najważniejszych zasad, fundamentalną, jeżeli chodzi o demokrację i państwo, czyli zasadę wolności słowa. Trybunał Stanu bezwzględny - zaopiniowała dr Baczyńska.

Dr Bogna Baczyńska pytana była także o zakończone wybory samorządowe, o frekwencję, która w drugiej turze w naszym województwie wyniosła nieco ponad 43 proc., a także o zbliżające się kolejne wybory - te do Parlamentu Europejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty