Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Brakuje środków na transport dla dzieci z domu dziecka. Chodzi o wychowanków szczecińskiego Centrum Opieki nad Dzieckiem, których pasją jest piłka nożna.
W sobotę 27 kwietnia będą reprezentować nasze miasto na Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w Warszawie. Aby na nie dotrzeć potrzebują finansowego wsparcia.

Chcemy wygrać te mistrzostwa i ciężko trenujemy by tak się stało - mówią młodzi piłkarze.

- To są dla nas bardzo ważne mistrzostwa. Przygotowaliśmy się na nie cały rok. To jest jedno wydarzenie w roku, chcemy wygrać i przynajmniej nauczyć się grać. - Kilka razy wygrywaliśmy, nasi koledzy wygrywali, czasami przegrywaliśmy. - Piłka nożna daje mi radość. Nudziło by mi się, gdyby nie gra w piłkę. Kocham sport. - Nie liczy się miejsce, jak wygramy, no to wygramy i się będziemy cieszyć. Najważniejsza jest zabawa - mówią dzieci.

- Jest to duży koszt organizacyjny i finansowy. Wszyscy chłopcy są tutaj ze Szczecina. Są to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem z poszczególnych naszych placówek. Wszyscy chłopcy bardzo rwą się do tej piłki nożnej - mówi Sławomir Kremer, wychowawca w Centrum Opieki nad Dzieckiem oraz trener UKS Sternik Szczecin.

Chłopcy na co dzień trenują w klubie UKS Sternik Szczecin. Wesprzeć finansowo młodych piłkarzy można poprzez stronę internetową klubu.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty