Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Krystian Kowalewski. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Krystian Kowalewski. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Rozliczanie, wewnętrzne audyty, układanie koalicyjnej większości, a jednocześnie odcięcie się grubą kreską i danie drugiej szansy merytorycznym pracownikom - takie plany na przejęcie po 26 latach monowładzy Władysława Diakuna w Policach przedstawił w "Rozmowie pod krawatem" nowo wybrany burmistrz Krystian Kowalewski.
Wygląda na to, że wiadomo już kto na pewno straci stanowisko. Po wygranej Kowalewskiego swoje rzeczy z biurka może już zacząć pakować prezes polickiego ZWiK-u Rafał Zieliński, z którym nowy burmistrz Polic ma osobiste zatargi. Poszło o wpisy w mediach społecznościowych, a sąd uznał, że Krystian Kowalewski zniesławił prezesa ZWiK-u. Wyrok nie jest prawomocny.

- Nie będę ukrywał, bo to jest taka tajemnica poliszynela, że zamierzamy rozpisać konkurs, zbierzemy ofertę i poszukamy osoby, która w sposób neutralny zadba o zakład, pracowników i finanse samego ZWiK-u - mówił Kowalewski.

Polityczna arytmetyka powoduje, że na swoim stanowisku pozostać może obecny zastępca burmistrza z Platformy Obywatelskiej. Jeśli Kowalewski chce mieć większość w radzie, musi dogadać się z PO.

- Na temat tego, żeby tą osobą był Damian Walczak, póki co nie było żadnych rozmów. Marzy mi się, żeby to stanowisko przypadło kobiecie. Aczkolwiek głównym i decydującym czynnikiem są sprawy merytoryczne - mówił nowy burmistrz Polic.

Krystiana Kowalewskiego pytaliśmy także jakie stanowisko otrzyma Grzegorz Ufniarz, który przekazał swoje poparcie przed drugą turą wyborów w Policach, a także o to, czego spodziewa się po wejściu do gabinetu zajmowanego przez ostatnie 26 lat przez Władysława Diakuna.

Cała rozmowa do wysłuchania i zobaczenia na naszej stronie internetowej.
Po wygranej Kowalewskiego swoje rzeczy z biurka może już zacząć pakować prezes polickiego ZWiK-u Rafał Zieliński, z którym nowy burmistrz Polic ma osobiste zatargi.
Jeśli Kowalewski chce mieć większość w radzie, musi dogadać się z PO.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty