Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Szczeciński Inkubator Kultury. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Szczeciński Inkubator Kultury. Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
"Nie mamy zamiaru stawać obok organizacji, które nas dyskryminują" - stowarzyszenia zajmujące się sprawami mniejszości sprzeciwiają się obecności na szczecińskim Pikniku Pasji organizacji pozarządowych Fidei Defensor i Młodzieży Wszechpolskiej.
Piknik Pasji to wydarzenie gdzie lokalne organizacje mogą przedstawić mieszkańcom swoje projekty i inicjatywy. Nie możemy dopuścić do tego aby agresywne grupy stawały razem z nami w jednym rzędzie - mówi Andrzej Witczak Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Lambda Szczecin.

- W tym roku zorientowaliśmy się, że na pikniku obecna będzie Młodzież Wszechpolska, ale także fundacja Fidei Defensor, powiązana z Dariuszem Mateckim. Sprzeciwiamy się obecności tych grup na pikniku. Grupy, które stosowały wobec naszej społeczności agresję nie tylko słowną, ale także ataki. Atak na pierwszy Marsz Równości, a także słynną akcję odkażania ulic po LGBT - mówi Witczak.

Jednym z organizatorów pikniku jest jest Gmina Miasto Szczecin. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie. Do tematu będziemy wracać.

Piknik Pasji odbędzie się w sobotę w ogrodzie INKU Inkubatora Sektorów Kreatywnych i Północnej Izby Gospodarczej przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Będzie trwał od godziny 11:00 do 18:00.

Oświadczenie miasta w tej sprawie:

"Jeżeli organizacja pozarządowa w świetle polskiego prawa działa legalnie to organizatorzy Pikniku Pasji nie mają podstaw by wykluczyć ją, lub zabronić jej udziału w danym wydarzeniu. Co roku organizatorzy starają się by Piknik Pasji był spotkaniem ponad podziałami, tworzonym przez NGOsy dla NGOsów i mieszkańców, którego najważniejszą misją jest promocja organizacji pozarządowych. Wszystkie organizacje zobowiązane są do przestrzegania regulaminu oraz zasad panujących podczas wydarzenia, a organizatorzy dbają by spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a uczestnicy czuli się bezpiecznie.

Sylwia Cyza-Słomska z biura prasowego Miasta Szczecin"

Jak dodała Cyza-Słomska, fundacja Fidei Defensor nie będzie brała udziału w wydarzeniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty