Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
To maszyny wielozadaniowe, lekkie powietrzne, zwiadowcze i naziemne - do przewożenia przedmiotów, ale także rannych ludzi. W Stargardzie od kilku miesięcy składane sa drony dla Ukrainy.
Montowane maszyny są tańsze od gotowych, które można kupić na rynku - wyjaśnia Roman Zahoroda ze stargardzkiego koła Związku Ukraińców w Polsce.

- Dwa i pół drona złożonego samodzielnie to jest dodatkowy dron dla ukraińskiej armii. Czyli 800 złotych oszczędności. Opłaca się tym bardziej, że wprowadzają pewne modyfikacje, konsultują to z żołnierzami ukraińskimi - tłumaczy Zahoroda.

Te drony po prostu ratują życie naszym żołnierzom - mówi Aleksander, który nadzoruje prace nad maszynami.

- To może uratować życie jednego żołnierza. Jak 300 euro może uratować życie jednego żołnierza. A żołnierz to jednak człowiek, żywa osoba, którą można uratować - mówi Aleksander.

Wszyscy chętni do pomocy mogą zgłosić się do Związku Ukraińców w Polsce - w Szczecinie, Stargardzie, Trzebiatowie albo w Wałczu.
Montowane maszyny są tańsze od gotowych, które można kupić na rynku - wyjaśnia Roman Zahoroda ze stargardzkiego koła Związku Ukraińców w Polsce.
Te drony po prostu ratują życie naszym żołnierzom - mówi Aleksander, który nadzoruje prace nad maszynami
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty