Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / DarkoStojanovic
Fot. pixabay.com / DarkoStojanovic
W obliczu narastającej epidemii w wielu szpitalach uruchomiono plan kryzysowy - tak zwany „biały plan”. Władze namawiają też Francuzów do szczepień.
„Biały plan” został uruchomiony w 87 szpitalach w regionach, które borykają się z falą zachorowań na grypę. Dyrektorzy tych placówek mogą odwołać urlopy pracowników i anulować niektóre zabiegi medyczne. Celem jest mobilizacja większej liczby personelu oraz zwiększenie liczby wolnych łóżek. W niektórych miejscach zaczyna ich brakować.

- Mobilizacja w naszych szpitalach ma umożliwić skuteczne zarządzanie pilnymi sytuacjami - - tłumaczy radiu Europe 1 minister zdrowia Catherine Vautrin. Władze zachęcają też do szczepień. - 70 procent osób chorych na grypę, które trafiają na oddziały ratunkowe z powikłaniami, to osoby niezaszczepione, ale kwalifikujące się do szczepionki - podkreśla minister.

Eksperci twierdzą jednak, że przeciążenie szpitali nie wynika tylko z napływu chorych na grypę, ale także z kryzysu, który od lat dotyka francuski system opieki zdrowotnej.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski

Relacja Stefana Foltzera (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty