Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jaka przyszłość czeka Ukrainę, czy jesteśmy blisko zakończenia konfliktu zbrojnego oraz jak zmienił się świat od rozpoczęcia wojny za naszą wschodnią granicą? Na te pytania odpowiadali eksperci w trakcie debaty zorganizowanej w poniedziałek przez Centrum Dialogu Przełomy.
- Pojawiają się u nas głosy, jak to Ukraińcy zabierają nam to, że zabierają nam tamto jakbyśmy zapomnieli, że 1000 kilometrów od nas toczy się wojna. - Jestem całym sercem za Ukraińcami i za Ukrainą. To temat ważny również dla nas. Ukraina walczy nie tylko za siebie, ale i za nas - mówili uczestnicy spotkania.

- Pomimo tego, że apelujemy, by o tym rozmawiać, to temat schodzi z informacji; spowszedniał. Przwyczailiśmy się, żebyśmy tylko w pewnym momencie tego nie żałowali - dodał Jan Syrnyk, członek zarządu Związku Ukraińców w Szczecinie.

- Nasza pomoc dla Ukrainy jest decydująca. To jest nasz najbliższy sąsiad i to, co się zdarzy rzutuje i będzie rzutowało dla nas jeszcze przez długie lata - podkreślił gen. brygady w stanie spoczynku Marek Ojrzanowski.

Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku.

Edycja tekstu: Jacek Rujna
Relacja Julii Nowickiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty