Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Metropolita szczecińsko-kamieński abp Wiesław Śmigiel. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Metropolita szczecińsko-kamieński abp Wiesław Śmigiel. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Świat otrzymał wspaniałego papieża i człowieka wielkiej wiary - uważa abp Wiesław Śmigiel. Metropolita szczecińsko-kamieński komentuje wybór nowego papieża Leona XIV, który jest augustianinem i misjonarzem.
- To człowiek modlitwy, bardzo dobrze przygotowanym do pełnienia swojej posługi - mówi abp Wiesław Śmigiel. - Przez wiele lat odpowiedzialny za zakon Augustianów, ale też misjonarz posługujący w Peru, a także urzędnik Kurii Rzymskiej, bo przecież przez ostatnie dwa lata był prefektem Dykasterii do spraw Biskupów. To bardzo odpowiedzialna funkcja.

W swoim pierwszym przemówieniu nawiązał m.in. do św. Augustyna. - I nawiązał do papieża Leona XIII, kiedy mówił o pokoju i o sprawiedliwości, o sprawach społecznych, ale jeszcze bardziej wzruszyło mnie to, że to człowiek z krwi i kości. Był taki naturalny, bardzo przejęty tym, co się dzieje - podkreśla abp Śmigiel.

Nowy papież ma 69 lat.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty