Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zdjęcie podglądowe. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin/Archiwum]
Zdjęcie podglądowe. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin/Archiwum]
Biogazownia w Chlebówku to chybiony pomysł - mówił, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", wójt Starej Dąbrowy.
Chodzi o budowę instalacji, która przez proces fermentacji wytwarza biogaz z odpadów organicznych. Mieszkańcy wsi sprzeciwiają się budowie, uważając, że biogazownia znajdzie się za blisko ich domów.

Jak mówił wójt Tomasz Ogonowski, inwestor dopełnił wszystkich niezbędnych formalności. - Spełnia ta inwestycja narzucone ustawowo odległości, zarówno od ujęcia wody, tutejszych mieszkańców, ale też od Natury 2000 i rzeki - podkreślił wójt.

W piątek odbędzie się sesja rady gminy. Jak tłumaczył wójt, pomysłem na zatrzymanie inwestycji jest uchwalenie na niej planu zagospodarowania tego terenu. Wójt zaznaczył, że mają w zanadrzu również inne rozwiązania - nie chciał ich jednak zdradzić na antenie.

- Ja jestem dobrej myśli w kwestii naszego sołectwa i budowy biogazowni. Na ten moment tyle mogę powiedzieć - dodał Ogonowski.

Do tematu będziemy wracać.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Jak mówił wójt Tomasz Ogonowski, inwestor dopełnił wszystkich niezbędnych formalności.
Jak tłumaczył wójt, pomysłem na zatrzymanie inwestycji jest uchwalenie na niej planu zagospodarowania tego terenu. Wójt zaznaczył, że mają w zanadrzu również inne rozwiązania - nie chciał ich jednak zdradzić na antenie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty