Prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska z wotum zaufania za ubiegły rok. Tak zdecydowali miejscy radni.
Głosowanie poprzedziła niemal dziesięciogodzinna debata nad raportem o stanie gminy.
Radni dyskutowali między innymi o realizacji budżetu, a także o wyzwaniach stojących przed samorządem. Prezydent Świnoujścia z podsumowania roku jest zadowolona.
- Zanotowaliśmy wysoką nadwyżkę budżetową 55 mln zł. Udało się spłacić 90 mln zł z długu miasta. Oczywiście widzimy potrzebę zwiększenia zaangażowania w niektórych obszarach. Mamy tego świadomość i będziemy to wdrażali, żeby być jeszcze lepszymi w kolejnym roku - powiedziała Agatowska.
Za udzieleniem Joannie Agatowskiej wotum zaufania głosowało 14 radnych. Jedna osoba była przeciw, a pięciu radnych wstrzymało się od głosu.
Radni dyskutowali między innymi o realizacji budżetu, a także o wyzwaniach stojących przed samorządem. Prezydent Świnoujścia z podsumowania roku jest zadowolona.
- Zanotowaliśmy wysoką nadwyżkę budżetową 55 mln zł. Udało się spłacić 90 mln zł z długu miasta. Oczywiście widzimy potrzebę zwiększenia zaangażowania w niektórych obszarach. Mamy tego świadomość i będziemy to wdrażali, żeby być jeszcze lepszymi w kolejnym roku - powiedziała Agatowska.
Za udzieleniem Joannie Agatowskiej wotum zaufania głosowało 14 radnych. Jedna osoba była przeciw, a pięciu radnych wstrzymało się od głosu.
Edycja tekstu: Michał Tesarski

Radio Szczecin