Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. Uwaga na firmy, które pod pozorem procesu rekrutacji do pracy wyłudzają nasze dane osobowe. Rozmowa z adwokatem Anną Kobylańską z kancelarii PWC Legal.

2. Czy wprowadzić całkowity zakaz używania fajerwerków? Lekarz jest "za". Rozmowa z dr Piotrem Janowskim z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. Czy harmonogram wywozu odpadów w dni świąteczne powinien zostać zmodyfikowany?
Wielu mieszkańców Szczecina poczeka na wywóz odpadów nawet do 7-go stycznia. Rozmowa z zastępcą dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Szczecin Pawłem Adamczykiem.

2. Czy sklep zgodnie z prawem może na starą, niższą cenę naklejać nową?
Czy kasjer ma prawo poprosić nas o dowód osobisty, gdy ma wątpliwości, czy posługujemy się swoją kartą płatniczą?
Ofiary piramidy finansowej- Centrum Rozliczeniowo-Oddłużeniowego protestują przeciwko działaniom syndyka. Po upadłości firmy syndyk żąda od udziałowców zwrotu kapitału, ale także wypłaconych przez Centrum odsetek.
Rozmowa z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów Longiną Kaczmarek.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
1. Dlaczego obsługa Centrum Handlowego Galaxy, żąda danych osobowych od osób wypożyczających wózki do wożenia dzieci? Wyjaśnia Joanna Dybowska z CH Galaxy w Szczecinie.

2. Sygnalizacja na skrzyżowaniu Mostu Długiego i ul.Wyszyńskiego w Szczecinie. Do poprawki? Rozmowa z Dariuszem Wołoszczukiem z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

3. Tramwaje wypadają z szyn koło dworca PKP w Szczecinie. Rozmowa z Dariuszem Wołoszczukiem i Krystyną Gawrońską, zastępcą dyrektora spółki Tramwaje Szczecińskie.

4. Czy na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie burzony jest nowy wiadukt przy węźle drogowym autostrada a6/ul.Tczewska ? Rozmowa z Mateuszem Grzeszczukiem z GDKiA.
Lepiej zapobiegać...

Pan Janusz Piątek - zatroskany mieszkaniec Osowa - pisze:
"Dotyczy drzew rosnących na poboczu ul. Fryderyka Chopina - odcinek od Wiosny Ludów w stronę Osowa. W okresie ostatniego roku dwukrotnie ostro hamowałem jadąc z Osowa przed zwalonymi w poprzek drogi drzewami. Te drzewa to w większości kruche akacje. Wystarczy mokry śnieg lub silny wiatr. Osoba odpowiedzialna w Szczecinie za likwidację niebezpiecznych drzew, niech włączy wyobraźnię i obejrzy zdjęcie z wypadku , kiedy wiał Ksawery ( drzewo przygniotło samochód i zginęły 3 osoby ).
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. Czy Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie słusznie żąda poręczenia osoby trzeciej od weksla, jaki podpisuje bezrobotny otrzymujący dotację na otwarcie firmy? Odpowiada Katarzyna Przyborowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie.

2. Pan Artur pisze skargę do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Uważa, że miasto niesłusznie zakazało parkowania na chodniku w al.Wojska Polskiego od ul.Jagiellońskiej do
pl.Szarych Szeregów. Ostatnio zapłacił 500 zł z odholowanie samochodu. Wskazuje na absurd, jakim jest parkomat ustawiony w miejscu, gdzie jest zakaz zatrzymywania się.
Odpowiada kierownik Referatu Ruchu Drogowego szczecińskiego magistratu Marcin Charęza.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
1. Mieszkańcy kamienicy przy ul.Mariackiej spotkali się z właścicielem mieszkań na wynajem oraz z przedstawicielami TBS-u. Aby zmniejszyć hałas właściciel zobowiązał się do przeprowadzenia ekspertyz dotyczących hałasu oraz ewentualnego wyciszenia mieszkań czy schodów. Zadeklarował, że hałaśliwym osobom nie będzie wynajmował mieszkań. Rozmowa z Pawłem Grządzielewskim, kierownikiem TBS Prawobrzeże.

2. Pytania w sprawie opłat i segregacji śmieci - odpowiada Paweł Adamczyk, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Szczecin.

3. Tylko właściciel karty płatniczej czy kredytowej może płacić taką kartą. Rozmowa z Marzeną Wojciechowską- Wójcik z biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie.

4. Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego: iluminację świąteczną na ul.Krzywoustego zniszczył huraganowy wiatr Xawery. Naprawy czy dokupowania nie będzie. Brak na to pieniędzy.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
1. Od trzech dni Czas Reakcji próbuje uzyskać z biura prasowego Poczty Polskiej wyjaśnienie, w jakim celu listonosze mają wypełnić ankietę dotyczącą ich pracy. Jest tam między innymi pytanie o to, co pracownik mógłby robić lepiej i jak zamierza zwiększyć sprzedaż. Na razie nie możemy doczekać się odpowiedzi...

2. Pięć miesięcy po zmianach sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci w Szczecinie następuje zmiana numerów kont, na które mieszkańcy dokonują wpłat. Po co te zmiany?- wyjaśnia Paweł Adamczyk, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska szczecińskiego magistratu. Odpowiada także na pytania słuchaczy.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
1. Czy radar Straży Miejskiej na Basenie Górniczym został ustawiony prawidłowo?
Odpowiada Grzegorz Kromski ze Straży Miejskiej w Szczecinie.
Adres do linku z filmem nagranym przez słuchacza:
https://www.youtube.com/watch?v=SQht7xGmNC0


2. Czy wymiana torowisk tramwajowych zimą to dobry pomysł? Jakie prace będą wykonane?
Mówi Krystyna Gawrońska - zastępca dyrektora spółki Tramwaje Szczecińskie.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
1. Czy przedstawiciele Towarzystwa Ubezpieczeniowego ING Życie dzwonią do ubezpieczonych i telefonicznie weryfikują dane osobowe? Czy mają do tego prawo?
Rozmowa z Martą Pokutycką-Mądralą z ING Życie.

2. Psy husky pana Gabriela jednak pozostają bez właściwej opieki - informuje Karolina Winter ze szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. Część lokatorów z kamienicy przy ul.Mariackiej w Szczecinie skarży się na uciążliwe sąsiedztwo. Chodzi o hałas dobiegający z mieszkań wyremontowanych na wynajem przez prywatnego inwestora. Czy spór uda się zażegnać? W programie list mieszkańca kamienicy Edwarda Zajączkowskiego oraz rozmowa z Pawłem Grządzielewskim, kierownikiem oddziału TBS Prawobrzeże.

2. Czy słusznie na wniosek szczecińskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami panu Gabrielowi odebrano dwa psy husky? Relacja pana Gabriela oraz rozmowa z Karoliną Winter z TOZ.
1234567