To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na osiedlu nad Rudzianką w Szczecinie.
- Nie sposób nie dziękować ludziom z zarządu miasta, z panem prezydentem na czele, radnym miasta. Wszystkim, którzy wspierali to dzieło, aby zachowując wszystkie przepisy prawa polskiego, można było zabezpieczyć prawa ludzi wierzących. W sposób najbardziej szczególny chcę pozdrowić was, którzy przy męczenniku księdzu Jerzym się odnajdujecie - powiedział ks. arcybiskup Dzięga.
W poniedziałek mija 36. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - przypomniał proboszcz nowej parafii ks. Paweł Płaczek.
- I to miejsce w Szczecinie, z resztą jedyne na terenie naszego województwa poświęcone jego pamięci, jego osobie i życiu. To będzie głośne wołanie o to, abyśmy zawsze zło dobrem zwyciężali. Będzie też miejscem zgromadzeń ludzi, dla których słowo solidarność, wolność, ojczyzna i patriotyzm to są słowa kluczowe, fundamentalne w codziennym, nawet i rodzinnym życiu - dodał ks. Płaczek.
Po poświeceniu krzyża i terenu, gdzie powstanie nowy kościół, ks. arcybiskup Andrzej Dzięga odprawił mszę świętą w intencji nowej parafii.
- W sposób najbardziej szczególny chcę pozdrowić was, którzy przy męczenniku księdzu Jerzym się odnajdujecie - powiedział ks. arcybiskup Dzięga.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Arc Dzięga stoi ponad prawem,bo nie używa maseczki (wg. niego Chrystus nie zaraża,więc po co ma nosić) Reszta towarzystwa po kolei ślini krzyż a większość ma niby maseczki,ale nosy odkryte. Oczywiście nie zostaną oni ukarani, bo są równi i równiejsi.
Będą budować kolejny brzydko wyglądający Kościół na prawobrzeżu... wyszystkie wybudowane przez Polaków są brzydkie albo nie skończone! Ps wszyscy co całowali ten krzyż powinni iść na kwarantannę!
Ogranicza się liczbę wiernych w kościołach na metr kwadratowy, to się zwiększa liczbę kościołów na kilometr kwadratowy.
Z jednej strony, obserwowanie takich obrzędów połączonych z gusłami może być ciekawym zajęciem, z drugiej jednak, jeśli założymy, że pod względem emocjonalnym i intelektualnym nic nie zmieniło się od setek lat i dalej te gusła są wykorzystywane do zdobycia i cementowania władzy nad "maluczkimi", to zachodzi pytanie - po co szkoła, nauka ...
Panu redaktorowi chciałbym zwrócić uwagę, że do czasu prawomocnego wyroku można mówić jedynie o domniemaniu przywłaszczenia sobie 90 mln. zł. Mówienie o tym jako o fakcie dokonanym jest...(proszę sobie samemu odpowiedzieć czym).
A teraz o kościele na Rudziance. Radni miejscy są wybrani w demokratycznych wyborach i ich decyzje wyrażają wolę większości mieszkańców naszego miasta (podobnie jest w sejmie.....). A może nasze najlepsze Radio Szczecin (naprawdę!! bez aluzji!!) zorganizuje plebiscyt w tej sprawie? Przy tak dużej Waszej popularności wyniki będą bezsprzecznie miarodajne.
Zobacz także
2021-06-03, godz. 09:47
"Boże Ciało to też publiczne wyznanie wiary"
Dzisiaj w Kościele Rzymskokatolickim Boże Ciało, czyli uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku.
» więcej
2021-05-26, godz. 14:41
Miał zostać zniszczony, ale przetrwał kilkadziesiąt lat [ZDJĘCIA]
Namalowany na prześcieradle, potem miał zostać zniszczony, ale udało się go ukryć i dziś znajduje się na plebanii przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa.
» więcej
2021-05-25, godz. 10:00
Nowe wytyczne dotyczące pielgrzymek. Czy niezaszczepieni mogą iść na Jasną Górę?
Maksymalna liczba to 300 osób, nie licząc zaszczepionych.
» więcej
2021-05-20, godz. 09:54
Jubileuszowy Rok Ignacjański w Kościele
W czwartek rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na świecie będzie trwał do 31 lipca przyszłego roku.
» więcej
2021-05-16, godz. 10:07
Katolicy świętują Wniebowstąpienie Pańskie
Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Choć miało to miejsce 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa, to ze względu na wolne od pracy katolicy w Polsce obchodzą ten dzień w niedzielę, po to by móc…
» więcej
2021-05-15, godz. 18:30
Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła"
Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu.
» więcej
2021-05-13, godz. 18:07
Wokaliści z regionu na koncercie papieskim w Wadowicach
Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie "Modlę się i przebaczam" w Wadowicach.
» więcej
2021-05-13, godz. 15:05
Kaplica fatimska koło Goleniowa. "Człowiek może opowiedzieć tu historię swojego życia"
13 maja obchodzimy 104. rocznicę objawień fatimskich, a od 2015 roku na terenie diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa znajduje się kaplica maryjna, jedyna w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej…
» więcej
2021-05-13, godz. 07:53
Zamach na papieża i objawienia fatimskie
13 maja mija 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Na życie papieża targnął się Turek Mehmet Ali Agca strzelając na Placu Świętego Piotra. Nigdy jednak nie udało się do końca ustalić wspólników i tła zamachu. Papież uważał…
» więcej
2021-05-06, godz. 07:21
Skazani zbudowali kościół dedykowany Prymasowi Wyszyńskiemu [ZDJĘCIA]
Skazani z zakładu karnego budowali kościół w Chominie, który we wrześniu podczas konsekracji otrzyma za patrona bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
» więcej